Jdi na obsah Jdi na menu
 


Max Payne 2: The Fall of Max Payne

Druhé pokračování skvělého hitu, která už nenavazuje na minulý ději, takže žádné drogy tady nebudou, ale zbraně. Setkáme se zde se známými přáteli i nepřáteli. Hra je pokračováním života New yorského policisty Maxe Payna, kterému zabili rodinu. Jde ve stopách jejich vrahů až na konec zabije hlavního zloducha. Hra končí, když Maxe zatýkají policajti, ale díky Alfredu Woden se dostane ven. V druhém díle se Max zamiluje do Mony Sax, která je na lovu nebezpečně se rozpínajícího mafiána a my se také přidáme.

Zbraně

1. kategorie

 • Granát - účinný na velkou skupinu, dokáže se odrážet od zdi, takže nepřátele za roh jsou též v nebezpečí.
 • Molotov - zápalná láhev je opět účinná proti velké skupině, pokud víte, že nepřátele se přihrnou, stačí daným směrem hodit láhev a můžete počítat hořící nepřátele.
 • Melee - z pažby zbraně se stane zbraň pro boj z blízka-nepoužitelná.

2. kategorie

 • Desert eagel /dual desert eagel - Nejsilnější pistole, ve druhém díle dokonce ve dvojitém vydání, pokud si nechcete používat brokovnice, tak si vemte toto.
 • Bereta / dual bereta - Známá 9mm pistole, munice je dostatek, takže nemusíte s touto zbraní setřit.

3. kategorie

 • Strike - Automatická brokovnice, není k tomu co dodat, střílí jak samopal a přitom je smrtící jako brokovnice. Na velké skupiny super.
 • Pump-action shotgun - Standardní brokovnice, pomalá, ale účinná, pouze na blízko.
 • Sawed off - Dvou raná brokovnice, praktický nepoužitelná kvůli kapacitě munic.

4. kategorie

 • MP5 - samopal s optikou, velmi rychlá, na vzdálené cíle skvělá a munice je opět dostatek.
 • Ingram / dual ingram - Jeden toho moc nezvládne, ale dva toho nadělají více. Ve druhém díle se kapacita munic a kadence snížila, ale účinnost se zvětšila.

5. kategorie

 • M4 - Nejlepší zbraň ve hře, velmi rychlý a silný samopal, pokud stojíte proti velké skupině, tak si vemte toto.
 • Kalashnikov - Druhý nejlepší zbraň ve hře, munice je dostatek, o trochu slabší, ale rychlejší než M4.

6. kategorie

 • Sniper rifle/ Dragunov - Sniperka, se zoomovatelným hledíkem, proti vzdáleným cílům smrtící. Splňuje pravidlo jeden výstřel jeden mrtví.

Part 1:The Darkness Inside

Prologue

Začínáte v nemocnice, ze skříňky seberte lékárničku, pokračujte dveřmi až do místnosti se zabitým chlapem, seberte pistoli, kterou ihned zastřelte komando, pokračujte dále, cestou budete mít různé halucinace, běžte až k otevřenému výtahu, sjeďte dolů a tam se setkáte s Jimem Bravurou, který záhy bude zastřelen, vy se schováte ve výtahu, ale propanová bomba zničí výtah, po výbuchu běžte jedinou cestou ven a k márnici, kde uvidíte mrtvou Winterson.

1.Elevator door

Od auta se dejte doprava, k malé temné uličce, dveřmi dovnitř a jste ve skladišti, stále dopředu, dokud neproběhne animace, kde si vezmete na mušku uklizeče, ten vám otevře dveře, ale záhy vás chce zabít, takže získáte tak dvě pistole, zastřelte dalšího za bednami, pak se dejte ke dveřím, kde poblíž je zelené tlačítko, zabte tam další týpky, dalšími dveřmi se dostanete ke schodištím, přes několik dveří se dostanete do části, kde 2 chlápkové chtějí sejmout ženskou, tu bohužel nezachráníte, takže je zabte, seberte si munici, běžte zpět, teďka by se měli otevřít dveře a za nimi bude pár chlapíku, pokračujte novými dveřmi, dojděte do místa, kde Mona Sax z výtahu zastřelí 3 chlápky, pak nastupte do výtahu, dál už je to přímočarý, stačí zabíjet, pak doběhněte až do místa, kde jste zabili prvního uklizeče, nyní nepřítel ovládá vozidlo, takže řidiče zabte, běžte jedinými dveřmi ven, tam proběhne animace a Winterson vás zachrání.

2.Criminal mastermind

Bývalý Ragnarock se stálo hlavní základnou Vlad Lem, který je nyní pod útokem Vinnieho Gognita, docela přímočará mise, stále po schodech nahoru, cestou se setkáte s Mike, který disponuje Kalašnikovem, s nim běžte opět po schodech nahoru, pak do místa, kde jste v prvním díle posouvali obrovské panely, odtud se dejte po schodech dolů, pokračujte stále dopředu až do uzavřené místnosti, kde musíte zabít všechny nepřátele, až je zabijete, proběhne animace, kde Vinnie na vás pošle 3 kumpány, ty otevřou hnědožluté dveře, kterým se dostanete ke Vladovi.

3.Depths of my brain

Max opět má noční můru, tady není jak se ztratit, ke dveřím, chodbou ven, odtud doleva, po schodech dolů do márnice, kde si pokecáme s Mona.

4. No US in this

zavřete okno, aby vás sniper nezaměřil, chodbou ven, až do místa, kde stará žeská s brokovnici sejme chlápka, kousek odtud je okno, přeskočte po římse, dole by vás mělo překvapit auto se třemi chlápky, pak opět oknem do dalšího bytu, dejte se chodbou ven až k další ženské, která je v červeném, běžte do jejího bytu, oknem se dostanete do místnosti, kde byl sniper, podívejte se do dalekohledu a uvidíte výbuch ve vlastním bytě, seberte sniperku, pak následuje schodiště nahoru až k výtahu a kódovanými dveřmi, sjeďte výtahem dolů, zabte chlápky a pokecejte s homelesákem, podle tabulek se dejte do BASEMENTu, kde najdete Eda, který vám dá kód ke dveřím. Běžte do bytu, pak oknem ven.

5.Sign of her passage

nyní se dejte po schodech dolů, cestou pokud zničíte závoru můžete přibrat homelesáka, s nim běžte úplně dolů, do dveří EXIT, tam je Violet a řekne vám cestu ven, vzápětí se na konci chodby otevřou dveře a vyhrne se na vás tlupa, zabte je a běžte cestou odkud přišli, dole najdete kohoutek, kterým uhasíte oheň ve 3. patře, takže zpátky tam. Ve shořelém bytě se dejte oknem ven, dole budou další týpkové, po několika římsách až k lešení, které se pomalu propadne dolů a tam na vás čeká další tlupa. Zabte je všechny.

6.Linear sequence of scares

Projděte tímto parkem až Moně, zde se nemůžete ztratit a nejsou tady nepřátele.

7. 1000000 dollar question.

Držte se instrukce podle Mony, pak dojděte ke dveřím s velkým obrazem, čímž se dostanete do bytu, odtud na balkon k dalšímu bytu, prohledejte to tu, pak se dejte po schodech nahoru, tam naleznete mrtvolu hledaného muže, v tomto bytě se najednou otevřou dveře do chodby, od chodby se dostanete do dalšího bytu, pak na balkon, několik pater se dejte dolů až do bytu s lešením a výtahem pro čističe oken, vyskočte ven a do bytu, od které právě vylétla mrtvola, dovnitř a pak dveřmi ven na chodbu, kde se setkáte s Kaufmannem, toho zabte a dejte se výtahem dolů.

Part 2:Binary choice

Prologue

Šéf si vás právě dal k večeři, běžte ke svému stolu, pak se dejte do místnosti, kde uvidíte svědka, který usvědčil Monu, dejte se po schodech dolů do věznice (dveře LOCKUP), projděte strážemi až do cely k Moně, pokec sni, pak se dejte zpátky ke strážkyni a zavolejte si z telefonu. Na stanici je zahájen útok, seberte ze skříně pistoli a zabte chlápky, zelenými dveřmi na konci chodby se dostanete do garáže.

1.Things that i want

Od místa dopadu se otočte, na konci chodby je bedna s kalašnikov, pak se dejte po schodech nahoru ke dveřím se 4 lahvi molotov, vejděte dovnitř, hoďte par lahvi dolů, dále po ochozu ke skrytým dveřím, tam zatlačte na páku, čímž beranidlo zabije chlápky dole, dejte dveřmi dál, po schodech dolů, dalšími dveřmi ven do mini předměstí, tam uvidíte Mona se sniperkou, zabte je vše, poblíž odtud by se měli otevřít dveře, které byli dříve uzavřeny, po známé cestě se dejte zpět, kde proběhne mini bitka, nahoře vás kryje Mona, vy musíte dole zabít vše a dostat se ke dveřím ven.

2.In the middle of something

Od garáže se dejte ke dveřím, po schodech nahoru do místnosti s eskalátorem, po eskalátoru nahoru ke dveřím a pokračujte do místnosti s červenými bednami a polootevřené dveře do výtahu. Bedny rozstřílejte a vlezte dovnitř, pak dveřmi ven na dvorek, zabte to tady, pak se dejte dalšími dveřmi dovnitř, dostanete se do místa s pokoji a několika týpku, jediné dveře vás zavedou ke schodištím, pak nahoru, nahoru, nahoru, cestou se dostanete do skladiště s bednami a spoustou MP5, pokračujte dále nahoru až do místnosti s mrtvolami.

3.Blowing up

Podobná mise jako je v prvním díle, opět musíte zdrhat před výbuchem, není to těžké, vždy je nějaká cesta. Cestou na vás čeká ještě přeživší odpor, doběhněte na konec tohoto levelu, pak skočíte z okna, kde bohužel uvíznete.

4.Routing her synapses

Max je uvězněn pod sutinami, vy nyní přebíráte roli Mony, která Maxe musí osvobodit. Od místa startu se dejte do dveří, pak po schodech nahoru (cesta nahoru nebude snadná), dokud nedojdete k výtahu. Sjeďte výtahem dolů, čímž se dostanete do rozestavěné části budovy, proběhne zde další mini bitka, brzo vás napadnou tří chlápkové s brokovnicemi, ti vylezou ze dveří na druhé straně, odkud jste sem přišli, pokračujte těmito dveřmi, za nimi je velká díra na podlaze, skočte tam.

5.Out of window

Stále za nosem až do místa, kde uvidíte Maxe, jak skáče na lešení, zabte nejdříve chlápka, který odkopl dveře, pak pomocí sniperky odstřelte přibíhající chlápky k Maxe, pokračujte dveřmi, kterým odkopl ten chlápek, dole uvidíte budovu, Maxe se snaží dostat se ke dveřím, vy ho musíte krýt, odstřelte všechny chlápky dole, avšak je Max se nemůže dostat dál, je tam chlápek se samopalem a je skrýt za budovou, je nutné najít další místo pro odstřel, vraťte se kousek od místa startu, tam je další místo na odstřel, bohužel je Max opět uvízne a další okno musíte najít, vraťte se ke startu, měli byste vidět zatlučené dveře poblíž, odtud najednou vylezou 2 chlápkové, zabte je a pokračujte cestou až k dalšímu oknu, zabte nejdříve chlápka na schodišti, pak ty dole, dejte se po schodech nahoru, pak seskočte do díry.

6.Genius of the hole

Odpráskněte chlápka u okna, pomocí sniperky zničte propanbutanové lahve a odstřelte chlápky dole, otočte se a dejte do místa, kde na vás zaútočí 4 komanda s M4, poblíž jsou dveře, které vás zavedou k lešení, odtud odstřelte chlápka u budovy, Max může pokračovat v otvírání dveří, až na konec dojde ke dveřím pod vámi, mezitím sjede lešení s několika chlápky, po lešení nahoru, kde zabte vše, jedinými dveřmi se dejte pak dolů až ke staveništi, tam najdete červený výtah, kterým se dostanete nahoru a setkáte se tam s Winterson a Maxem.

Part 3: Waking up from the American dream

Prologue

Opět jste v hlaucinoční můra, následujte Monu přes vězení, dojde pak k výbuchu stále rovně, pak po schodech nahoru ke kanceláři a běžte ke svému stolu, kde uvidíte Monu a Winterson, obě vás zastřelí.

1.Too stubborn to die

Pozor nejste ozbrojen! Otevřete dveře, čímž nepřítel spadne na zem, utíkejte červenými dveřmi, pak po schodech úplně nahoru k dalším červeným dveřím, odtud zpátky do místa, s mrtvím doktorem, jedinými dveřmi se dostanete do místnosti s počítačem, kde se můžete schovat vzadu, přijdou sem 2 chlápkové, které vás budou hledat, o chvílí později se objeví strážce, kterého zabijí, seberte mu pistoli a zabte oba týpky, pokračujte dále až do strážnice seberte brokovnici a léčivá a dejte se dveřmi dál, kde uvidíte masakr, zabte nepřátele. Pokračujte dokud nedorazíte ke schodištím plno komanda, zabte je všechny, pak po schodech dolů k garážím, tam zabte vše.

2.On a crash course

Zpátky v Ragnarock u Vlada, zabte stráže u vchodu, pak se dejte těmi nejpravějšími dveřmi do kuchyně, tam to zabte a seberte léčivá, v kuchyní vedou další dveře do velké místnosti, tam to taký vylidněte, dejte se pak po schodišti nahoru, přes několik místnosti, až se nakonec dostanete do místnosti s panákem, nestřílet, je to past, ale běžte za bednami, jsou tam 2 chlápkové, dojde k výbuchu, vraťte se k panákovi, nyní je zde díra, jste opět v místnosti s panely, zabte vše a sejděte po schodech dolů až ke garážím s dodávkami, pokračujte dále až k jeho kanceláří, kde si pustíte jeho záznamník.

3.Mob war

Po vzpamatování pokračujte ke schodištím, nejdříve běžte na dvůr, kde zabte 2 chlápky, oba mají léčivá, pak se vraťte ke schodům a nahoru, rozstřílejte prasklou zeď, čímž se dostanete do bytu homelesáka, přes prkna do dalšího bytu, pak po schodech nahoru do dalšího patra(můžete pokračovat dál, do dalšího patra, pokud chcete vidět chlápky, jak se dívají na porno), otevřete dveře, ihned se dejte doprava, za nimi jsou dva chlápkové, pak se dejte přes prkna do dalšího okna, tam se setkáte se 3 gangstery, ty si budou myslet, že jste posila, pokračujte s nimi proti Vladovým lidem až do ulic, potom se setkáte s dalším gangsterem a ten vás pozná, že jste policajt, takže je musíte všechny zabít, pokračujte dál až k dodávce s nepřáteli a k Vinnie.

4.Deares of all my friends

Přímočará mise, jenom musíte zabíjet všechny nepřátele, které budou Vinnieho ohrožovat, pokud zabijete všechny nepřátele okolo vás, pak Vinnie bude pokračovat v cestě, přes výtahy atd. Musíte s nim dojít do jeho pokoje, kde zničte u jeho zahrady vlnitý plech, za nimi jsou komanda, skočte na odpadky a pokračujte s nim až do garáže.

5.Losing game

Opět v roli Mony. Obdobná mise jako u Maxe, opět musíte utíkat před ohněm, není zde se nějak ztratit, jenom musíte udělat několik věci pro postup a tím je stisknout tlačítko pro aktivaci požárního systému, dále vypnout elektřinu a jste u Maxe.

6. There are no happy endings

Max má halucinoční můru, opět to není složité, takže co nejrychleji překonejte tuto část hry.

7.Love hurts

Zabte nepřátele u předních dveří, pak vejděte do budovy, tam uvidíte nastražené bomby u sloupů, počkejte až vybuchnou, pak se otevřou dveře, tam zabte vše a pokračujte do zahrady, počkejte až se okna otevřou, pak zabte 2 chlápky, pokračujte do knihovny. Pozor, za dveřmi je chlápek, který chce na vás shodit polici, proběhne velká bitka, na konec se dveře otevřou a vyřítí se další várka jednotek, jedinými dveřmi se dostanete ke schodištím, pak nahoru. Probojujte se s Monou až do další zahrádky, kde se spolu dostanete dovnitř do další části budovy. Proběhne animace.

8.Old familiar feeling

Po pádu vyjděte dveřmi ven, tam zabte proradnou ochranku, od místa startu by mělo spadnout výtah, ihned tam skočte, pak zavřete dveře, jinak zemřete! Po výbuchu pokračujte nově vzniklým prostorem, nezdržujte se, kolem jsou výbušniny, dostaňte se do části, kdy se zřítí schodiště, použijte výtah pro invalidy, Vlad, vám to bude kazit, takže ho trochu pokropte, až bude výtah dole, tak jeďte nahoru, Vlad vyleze na kopuli a bude na vás házet bomby a motov, odstřelte koliky, které drží tu plošinku, pak další koliky, které drží tu špici. Nyní musí pobíhat po ploše, čímž se ihned stane smrtelný pro vaše zbraně, po jeho zabití si vychutnejte outro.