Jdi na obsah Jdi na menu
 


Age Of Empires 3

11. 4. 2007

Série Age of Empires patří mezi velice oblíbené. V tomto návodě zavítáme do třetího dílu tohoto pokračování. Budu popisovat pouze mise, intra a sekvence si každý shlédne sám.

Ve hře jsou tři kampaně a ty na sebe zajímavě navazují, však to sami poznáte.

A) kampaň první - Blood

Jedeč člen řádu maltézských rytířů se po útoku na svou vlast dovídá, že útočící Ottomani hledali cestu k bájné fontáně, která leží v Novém Světě. Celý řád se vydává za Ottomany fontánu najít.

1) Breakout

cíle:

- zajisti obranu pevnosti

- rozdělej signální oheň

Turci útočí a vy se musíte bránit. Moc toho nemáte, ale naštěstí je v okolí mnoho pokladů (označeny křížkem), u kterých stačí zabít stráže a pak je může hrdina nebo dělník sebrat. Rozjeďte hospodářství a zajistěte si přísun financí.

Po chvíli přijde zpráva, že se musíte dostat na vrcholek hory a rozdělat signální oheň. Přiveďte tak dva dělníky a nějaké vojáky ke dříví na kopci a nechte dělníky pracovat. Přijde útok, ale vzali jste si přece nějaké ty vojáky.

Pak stačí počkat na posily a jízdou zničit útočící děla.

2) Into the caves

cíle:

- ubraň osadu

- znič budovy nepřítele

Ottomané zabrali blízké jeskyně a vy se jich musíte zmocnit. Nejprve však ubraňte osadu, z tohoto důvodu zde máte na pomoc jedno dělo, které s nepřáteli rychle zatočí. Pak se v klidu rozviňte a až budete připraveni, tak vyrazte do jeskyň.

V jeskyních je osm budov, které musíte zničit. Ničte také vězení se zajatci, kteří se k vám přidají. Po zničení budov mise končí.

3) PIRATES!

cíle:

- založ osadu

- postav kasárna a přístav

- získej navigační mapy

Vaše lodě byly v bouři zničeny, ale naštěstí jste se ocitli na ostrově v Karibiku. Nejdříve rozjeďte svou vlastní osadu a zajistěte ostrov. Postavte potřebné budovy a pak se připravte na expanzi.

Ostrov pod vámi bude dostačující, protože je zde první mapa a dost surovin pro další vývoj. Pak vybudujte armádu a vtrhněte z jihu k nepříteli, má tam totiž nejslabší obranu. Prorazte až na sever a zmocněte se všech map.

4) The Ottoman Fort

cíle:

- založte základnu

- nech si něco poslat z domácího města

- najdi spojence

- znič Ottomany

Rozložte v klidu základnu a připravte se na útoky nepřítele. Pošlete si nějaké věci z domácího města na podporu vaší osady a vybudujte armádu. Spojence získáte tak, že na indiánských vesnicích postavíte obchodní chatu, kde získáte za určitý obnos nové technologie a také vojáky.

Se spojenou armádou vašich mužů a domorodců lehce zničíte Turky.

5) Temples of the Aztecs

cíle:

- postav obchodní stezky u Aztéků

- ubraň chrámy Aztéků 15 minut

- najdi a znič Španěly

Ihned na začátku pobijte španělské nájezdníky a tím si získáte podporu Aztéků. Blízko prvního chrámu vybudujte základnu a braňte se 15 minut. Pokud vám nepadne ani jeden chrám, dostanete bonus - zkušenosti. Pak se vypravte společně s Aztéky na nepřítele.

6) A Pirate's help

cíle:

- nasbírej 8000 zkušeností

Abyste si zajistili pomoc od pirátů, tak musíte prokázat svou odvahu. Braňte proto vesnici tak dlouho, jak je budete moci. Sesbírejte jako pokaždé nějaké bonusy, postavte chaty na obchodních stezkách a čekejte na zprávu od pirátů.

Zde máte dovést indiánského kluka k vesnici. Ochraňte ho až ke kanoi, naloďte a vysaďte u vesnice. S indiány pak získejte artefakt na jihu jejich ostrova.

7) Spanish treasure fleet

cíle:

- zajměte španělské lodě s pokladem

Musíte se zmocnit španělského zlata a zajistit si nějaký přísun peněz. Vyloďte se na pláži a zničte vše v okolí první lodě. Založte základnu a postupujte dále. Na lodě v hlavní pevnosti se vykašlete, nemusíte mít všechny, stačí jen ty okolní.

Střáže zabte a budovy ničte dalekonosnými děly. Nezapomeňte osvobodit zajatce, kteří vám pomůžou v boji.

8) The fountain of youth?

cíle:

- zničte fontánu

- zabte posádku velkého děla

Poslední mise, kde musíte zničit fontánu. Vyloďte se na břehu, založte osadu a zničte vše v okolí děla. To bude ničit lodě na jedinou ránu. Pak se zmocněte ještě malé základny vpravo.

Vybudujte lodě a braňte dělo, které nechte střílet na fontánu. Ohnivé lodě použijte také k demolici fontány. Přijdou na vás útoky, ale pokud ubráníte dělo, jste za vodou.

B) kampaň druhá - Ice

Vnuk maltézského rytíře, za kterého jste hráli minulou kampaň, se skamarádil i s indiány a bude jim pomáhat v boji proti nepříteli.

1) Defend the colony

cíle:

- ubraň kolonii 15 minut

První mise a už se musíte bránit. Pomozte spojencům, na které jsou vedeny útoky a budete si moci koupit jejich vojáky, kteří vám s obranou pomohou. Po 15-ti minutách mise končí.

2) Strange alliances

cíle:

- znič stany Cherokeeských indiánů

- dostaň se do vesnice

- znič Brity

Nyní musíte opustit město a zjistit příčinu útoků na vaši vesnici. Ničte stany jeden po druhém, jen nezapomeňte na stráže okolo. Po jejich zničení se dejte na jih do vesnice. Spustí se intro, ve kterém zničí Britové vaši osadu.

Založte proto novou a vydejte se Brity zničit a získat tak zpět to, co vám patří.

3) The rescue

cíle:

- znič Brity

Nejdříve se sanžte ubránit proti útokům nepřítele. Pak se dostaňte ke spojencům a u indiánů si tak zajistěte přísun vojáků, kteří vám jistě pomohou v zvěrečném boji.

4) The seven years' war

cíle:

- pomoz Francouzům a znič tak Brity

Brité jsou ve francouzské vesnici a vy je musíte vyhnat. Jak se vám to povede, dostanete pár budov od Francouzů a začněte se rozvijet. Obranu soustřeďte u přechodů přes řeku. Vystavte armádu a pomalu ničte britské opevnění od nechráněných domů až po samotnou citadelu.

5) The great lakes

cíle:

- postup do další doby a postav kovárnu pro děla

- znič tři věže

- znič nepřátelské městské centrum a přístav

- znič nepřátelskou flotilu

Začněte si v klidu a rozjeďte základnu. Vyviňte se na další dobu a dalekonosnými děli zničte dvě věže na vašem ostrově. Zničte veškerý odpor a ostrov ovládněte. Obdržíte dvě lodě, se kterými zničte přístav a pěšáky s děli pošlete proti městskému centru.

Po zničení cílů ještě zničte nepřátelskou flotilu, která je dost silná, ale lodě, které jste dostali, by to měly zvládnout.

6) Respect

cíle:

- získej 10 000 zkušeností dřív, než zemře všech pět náčelníků

Abyste si zajistili pomoc indiánů, tak si musíte získat čest a úctu, jenže vám náčelníci nesmí padnout. Stavte proto armádu a obchodní stanice u indiánů a na cestách. Každou osadu hlídejte indiány z vaší stanice. Zabitím nepřátel získáte zkušenosti, ale lze plnit i vedlejší úkoly, jako najít poklad na malém ostrůvku na západě, zničit věž na severu, . . .

7) Warwick's stronghold

cíle:

- znič nepřáteskou pevnost do 20-ti minut

Poslední britské jednotky se ukrývají v horách. Připravte útok, a rozjeďte základnu a hlavně stavte artilerii. Přepadávejte nepřátelské zásobování a ukradené vozy dovezte k vaší základně. Až budete připraveni, tak zaútočte na pevnost. Stačí zničit jen velkou pevnost uprostřed hradeb.

Hlavně vše udělejte do 20-ti minut, jinak přijde nepřítel a zničí vás.

8) Bring down the mountain

cíle:

- znič horu

Britům přichází na pomoc ruské oddíly a to se nesmí stát, jinak by indiáni padli. Ve vesnici stavte nějaké vojáky a vždy chraňte zlatokopy. Těmi musíte prokopat tři kamenné mosty z obou stran, aby se daly odpálit. Kopáči vám budou chodit z hory, tak je využijte všechny.

Odpálenou cestu není třeba bránit, tak se přesuňte ke druhé a nedovolte Rusům, aby prošli přes vás. Tolerance je ale asi deset děl s pěchotou.

C) kampaň třetí - Steel

Opět rodinná návaznost u hrdinů, tentokrát vnučka hrdiny z druhé kampaně a její železniční společnost.

1) Race for the rails

cíle:

- postav obchodní stanice na stezce a vystav tam železnici

Velice snadná mise, kde si stačí získat indiány a postavit stanice na obchodní stezce. Poslední stanice je nepřátelská, ale to není problém. Pak stezku upgradujte na železnici.

2) Hold the fort

cíle:

- ubraň se 15 minut

- znič tři mexická městská centra

Patří vám všechny obchodní stanice na obou stezkách, tak si můžete vybrat, jaké suroviny vám v každé z nich budou přibývat. Vybudujte proto železnice, aby byl přísun ještě rychlejší.

Braňte se, jak je to bude možné. Naštěsí máte podél hradeb dobře rozestavená děla. Za čtvrt hodiny přijdou posily a vy s nimi můžete zničit nepřítele.

3) The Boneguard's lair

cíle:

- najděte Beaumonta

- pomoz indiánům

- získej mapu

Proradný Francouz vás zradil a unikl, ale Custer vám pomůže. Nedříve s indiánem obejděte vesnice a zjistíte, že vám za jídlo dají vojáky. Zabte ty v jeskyních a vezměte si jejich vagony s jídlem, které dovezte k vesnicím. V první vesnici vám dají lovce s puškami, ve druhé bojovníky s kyji a ve třetí doktory.

Osvoboďte také zajatce, kteří za vás budou bojovat. Téměř na konci jeskyní budete bojovat s větší armádou, ale dá se to zvládnout. Pak ještě najděte mapu, ta je v jeskyni nedaleko cíle (ozn. křížkem).

4) The lost spanish gold

cíle:

- znič věže u pokladů

- znič nepřátelské městské centrum

Postavte jako obvykle základnu a ničte věže u lodí s pokladem. Z nich se dá těžit zlato. Zajistěte si také indiánské vesnice a dozvíte se, že se musíte dostat do lesíku na jihu. Tam je velké dělo, které vám velice pomůže při útoku.

Pak děly zničte nepřátelské centrum, aby se již nepřítel nevzbouřil.

5) Bolivar's revolt

cíle:

- pomozte generálovi Bolivarovi osvobodit tři města

Generál se vždy vydá se svou armádou osvobodit nějaké město, tak mu pomoze vašimi vojáky. Po jeho obsazení se k vám město přidá a chvíli tu budete hospodařit, proto doplňte armádu stejně jako spojenci a postupujte společně všemi městy až k pevnosti, kterou vypalte.

6) Journey through the Andes

cíle:

- dosáhni údolí

Musíte se dostat do údolí na druhém konci And. To by nebyl problém, kdyby vás nepronáslednoval nepřítel a nemrzli vám vojáci. Postupujte kupředu a v každé malé zelené planince si dobijte životy a postupujte dál. Nenechte také žádného zvěda dojet k armádě, jinak jim poví, kde jste a je s vámi konec.. Použijte speciální schopnost hrdinů, kterou zabijete nepřítele na jednu ránu.

Vždy se to dá stihnout, aniž by vám nědko z vojáků umrzl.

7) Last city of the Inca

cíle:

- ubraň poslendí město Inků

- dostaň 8 děl do vyznačené zóny

Připravte obranu města a postavte vojáky. Nějaké pošlete k obchodní stanici na západě, kde si vybudujte váš dům v indiánské vesnici. Odtud čerpejte vojáky a pomocí nich zabezpečte cestu vašim dělům k vesnici. Nezapomeňte ji ale bránit před útoky.

8) Last stand of the boneguard

cíle:

- přežij do příchodu posil

- znič chrám a děla

Vyloďte se na břehu a založte osadu. Připravte se na útoky nepřítele a až budete připraveni, tak se dostaňte na sever k vesnici, která vám pomůže, jen ji musíte bránit, ale to není problém. Po deseti minutách přijede americká flotila, se kterou pomocí dalekonosných děl (speciální schopnost) zničte děla a chrám.