Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diablo 2: Lord Of Destruction

11. 4. 2007

A) POSTAVY VE HŘE

Zde je popis postav za které můžete v Diablu hrát.

1) Amazon

Silná bojová postava s kopou pasivních a magických schopností většinou spojených s kopími, oštěpy, luky a kušemi. Na 30. úrovni má možnost přivolat si dost silnou pomocnici Valkýru.

2) Assassin

Vražedkyně je mistryní bojových umění, tichá a smrtící ! Používá ostré, "drápovité" zbraně a stejně jako barbar může mít v každé ruce jednu. Jejich nevýhodou je sice krátký dosah, ale dohání to fantastickou rychlostí. Díky skillu Claw Mastery ani nemá cenu používat jiné zbraně.

3) Necromancer

Velmi zajímavá postava, mezi jeho specialitky patří například proklínání protivníků, vyvolávání pomocníků z padlých nepřátel' či kouzla spojená s kostmi nebo jedem.

4) Barbarian

Neporazitelný bojovník a nejsilnější postava. Dokáže se specializovat na libovolný typ zbraně, zlepšit si obranu anebo odolnosti pasivními schopnostmi, může používat dvě zbraně naráz.

5) Sorceress

Kouzelnice oplývá dosti velkým arzenálem kouzel (oheň, led, blesky) a po 30. úrovni se může specializovat blíže. Jinak se vyplatí alespoň 5 bodů investovat do skillu Warmth, který regeneruje manu.

6) Paladin

Svatý bojovník oplývá množstvím útočných a obranných aur a bojových schopností. Z nich například Zeal, který umožní ve velké rychlosti zaútočit na okolo stojící nepřátele.

7) Druid

Druid je lesní muž. Jedná se téměř o nejlepší postavu, kterou si můžete vybrat, protože má ze všech postav něco.

B) POPIS PŘÍŠER

Popis nových příšer na které vdatadisku narazíte.

1) Enslaved

První typ příšery, na kterou narazíte, jsou to podivní skřeti s nádory na zádech. Jsou dosti slabí, zato se vyskytují v hojných počtech. Vyskytuji se všude, kromě ledových jeskyní.

2) Death Maulers

Podivné potvory s ostny na zádech. Bojují na blízko rukama, i na dálku a to speciálním útokem, při kterém posílají pod zemí chapadla (ostny) probodávající protivníky (= vás). Nejsou skoro vůbec nebezpeční. Budete je potkávat po celou hru.

3) Catapult

Katapult se sice nehýbe, ale klidně na vás zaútočí z dálky. Střílí střely náhodného živlu (led, oheň, jed, blesky…), které se po dopadu rozprsknou. Vyskytují se ve všech venkovních lokacích kromě Arreat Summit a nádvoří Nihlathakava templu. Čím dále budete od města, tím méně jich bude.

4) Impové

Je to rasa démonů, jsou malí, takže se špatně trefujou a mají teleport. Nejsou moc nebezpeční, zato dost otravní. Potkáte je ve Frigid Highlands a budou vás otravovat až do konce hry, kromě ledových jeskyní a Nihlathakava templu…

5) Crush Beast

Je to velká potvora v plátovém brnění. Útočí jen vlastníma rukama a je velmi pomalá, ale pokud ji na záda vyskočí Imp, stává se vážnou hrozbou. Pak totiž útočí rukama a infernem a to nezávisle na sobě na různé cíle.

6) Death Lasher

Je vyzbrojen bičem, kterým nezřídka povzbuzuje okolo stojící skřety do boje a je schopen plivat zelené hnusy, často také do vlastních řad. Unikáti se často teleportují.

7) Frozen Terror

Tuto potvoru nemají rádi necromanceři, po smrti se totiž vždycky rozpadne na kusy. Jedná se o modré obludy, které ale chodí přikrčeně a nastavují tak samy hlavu sekeře. Plivají ledové inferno, které se zdravím nic moc nenadělá, ale zato hodně zpomaluje. Narazíte n ně jen vledových jeskyních.

8) Moon Lords

To jsou velcí chlápci se dvěma sekerami. Stylem boje jsou podobní Thorn Hulkům ze třetího aktu, jen jsou velmi, opravdu velmi rychlí, disponují stun attackem. Hlavně se nenechte obstoupit. Dají se celkem snadno zabít, dobře se do nich trefuje a moc nevydrží. Pozor na unikáty, jsou smrtelně nebezpeční a tuze rychlí. Vyskytují se v ledových jeskyních, Nihlathakově chrámu a Worldstone Keep.

9) Reanimated Horde

Toto jsou kostry. Poznáte je snadno jsou otrhané a s vypětím všech sil za sebou táhnou obouručák, který ale dokážou zvednout nad hlavu a srozběhem vám jím rozpoltit lebku. Jinak nejsou nebezpečné, ale pokud se na zemi škubají, určitě se zvednou. Znepříjemňovat život vám budou vledových jeskyních a v Nihlathakově chrámu.

10) Frozen Abbyss

Toto je nový druh wendiga. Jsou bílí, celkem rychlí a velmi silní. Jeden unikátní exemplář hlídá Anyu, pozor na něj. Zabíjejí se ale docela snadno a jsou prvotřídní na revive. Jsou ale celkem vzácní, najdete je jen vnepovinných odbočkách v ledových jeskyních.

11) Purtid Defiler

Je podivná vznášející se věc, která téměř nebojuje. Všechny druhy, na které jsem zatím narazil, se přede mnou hnaly v bezhlavém úprku. Mají schopnost klást larvy do ostatních potvor. Larvy se prožerou na povrch a zaútočí na vás, pokud takto infikované monstrum zabijete. Jsou podobné Flash Beast z 4. aktu, jen jsou průhledné. Defileři se vyskytují v Nihlathakově chrámu a ve Worldstone Keep.

12) Menace Worm

To jsou ty larvy. Nejsou nebezpečné. Nikdy se nevyskytují samostatně, vždy vylezou ze zabitých nepřátel. Pokud vám z nepřítele nějaká larva vyleze, můžete si být jisti, že se v okolí vyskytují Defileři.

13) Succubus

Je prostě a jednoduše sukuba. Od dob prvního dílu doznaly značných změn, tak zaprvé létají. To není až tak významná změna, jako je třeba ta, že disponují několika docela slušnými prokletími. Pokud máte málo životů, pozor - jedna z nich postupně odčerpává zdraví. Zpočátku útočí jen rukama, později začnou střílet nechutné kouzlo, na které nejsou rezistence, takže pozor ! Narazíte na ně v nepovinných částech ledových jeskyní a ve Worldstone Keep. Pár jich je i u Nihlathaka.

14) Minion of Destruction

Nejtužší a nejsilnější potvora ve hře (tedy kromě bossů a unikátů). Baal je na vás pošle až jako poslední a je docela fajn nápad si předtím odskočit do města se vyléčit a opravit. Tady opravdu pozor, pokud jste cokoliv jiného než necro, budete mít velké problémy. Jejich útoky jsou super silné a navíc omračují. Jsou rychlí, pravděpodobně rychlejší než vy. Tady je každá rada drahá, pokud máte dost peněz, můžete jako živý štít použít nájemného barbara, ale připravte si ústupový portál, protože dlouho nevydrží. Tady docela pomáhá mrazivý mág, pokud se vám je povede nalákat do úzké chodby, můžete je likvidovat postupně. Určitě je nakonec zabijete, pak zbývá už jen samotný Baal.

C) PRŮVODCE HROU

A nyní již ksamotnému návodu, je čas zabít posledního z pekelných bratrů a to Baala.

1) Quest I: Siege on Harrogath

Zadává: kovář Larzuk
Odměna: Jedna díra do libovolné věci (pro vložení kamenů a podobně)

Nyní se nalézáte v barbarském městě jménem Harrogath. Bohužel město je již dlouho pod útokem Baalových vojsk a na vás je, abyste to zarazil. Zajděte tedy za kovářem a ten vám řekne, že musíte prolomit obležení v lokaci nazvané Bloody Foothills. Až se dostanete na konec celé lokace, musíte ještě zabít obávaného vojevůdce Shenka. Poznáte ho snadno podle vypasené schránky a krvežíznivého biče. Až ho pošlete zpět do pekel, vraťte se do města a promluvte si s kovářem. Za službu vlasti vám udělá díru do libovolné zbraně (pro vložení kamenů, lebek a podobných věcí).

2) Quest II: Rescue on Mount Arreat

Zadává: Qual-Kehk (vůdce barbarů)
Odměna: tři runy - Ral, Ort a Tal

Druhý úkol vám zadá vůdce barbarů Qual-Kehk. Během posledních dní se mu ztratilo několik nejvěrnějších bojovníků a dle údajů od špiónů jsou všichni drženi v rozbořených opevněních kdesi v horách. Pro vás to znamená pouze další krvavou práci. Zajatí barbaři jsou drženi v ohrádkách v lokaci nazvané Frihid Highlands jako prasátka. V každé ohradě je vězněno pět mužů, přičemž jich celkově musíte osvobodit patnáct. Stačí zbourat branku a barbaři automaticky naskáčou do vlastního portálu. Po osvobození všech patnácti barbarů se vraťte ke Qual-Kehkovi pro odměnu. Dostanete tři runy - Ral, Ort a Tal a navíc si budete moct najímat barbary.

3) Quest III: Prison of Ice

Zadává: Malah
Odměna: Svitek přidávající +10 ke všem resistencím

Malah vám řekne o Anye, což je malá alchymistka, která se před nějakou dobou ztratila. Chce po vás, abyste ji našli a přivedli zpět. Lidé ve městě podezřívají z nějakých špinavostí pajdavého Nihlathaka (je to Necromancer), který zmizel přibližně ve stejné době. Čeká na vás dlouhá cesta lokacemi Crystalline Passage a Frozen River. Tam naleznete Anyu, uvězněnou v ledovém kvádru. Řekne vám, že za to může skutečně zvrhlík Nihlathak. Nyní musíte jít zpátky do města a od Malah získat speciální lektvar, s jehož pomocí Anyu osvobodíte. Odměna za dobře provedenou práci bude velkorysá - svitek přidávající + 10 ke všem resistencím a to natrvalo ! Anya vám kromě sladkého polibku věnuje navíc vzácnou věc pro vaší postavičku.

4) Quest IV: Betrayal of Harrogaht

Zadává: Anya
Odměna: Vyrytí vašeho jména do libovolného předmětu

Poté, co osvobodíte Anyu a pečlivě ji vyzpovídáte, vám poví o zradě zosnované zkaženým Nihlathakem a udělá portál do záhadného chrámu. Chce, abyste se vypravili do jeho rozlehlého příbytku, rozděleného do tří pater (Halls of Anguish, Halls of Pain, Halls of Vaught) a získali zpět ukradenou relikvii. Projděte tedy Nihlathakovo smrduté doupě, vyšlehejte hordy krvelačných koster a démonů a napráskejte mu. Bohužel se dozvíte, že u sebe už ukradenou relikvii nemá a patrně ji už předal Baalovi. Anya nebude těmito informacemi nadšená a jako cenu útěchy vyryje vaše jméno do libovolného předmětu.

5) Quest V: Rite of Passage

Zadává: Qual-Kehk
Odměna: Hodně experience

Je čas pustit se za Baalem, který se vydal s relikvií do Mouth Arreatu. Ovšem do této lokace se nedostanete, dokud neprojdete testem Arreat Summit. Podrobnosti vám řekne Qual-Kehk. Do lokace Arreat Summit se dostanete přes lokaci Ancient´s Way (musíte zpět do ledové jeskyně). Summit je přitom malá kruhovitá mistnost, v níž jsou tři sochy a oltář. Aktivací oltáře oživíte tři členy Starobylých. Všechny je musíte samozřejmě zabít, ale trik spočívá v tom, že se nesmíte vrátit do města. Pokud začarujete town portal, či jím projdete, všechny sochy se vrátí zpět na své místo a zregenerují se. Odměnou ze jejich poražení bude spusta zkušeností a postup dále.

6) Quest VI: Eve of Destruction

Zadává: objeví se sám
Odměna: Dohrání pátého aktu

Nyní nastává čas, aby se Baal začal klepat strachem, ale zatím stále utíká a směje se vám skrze křivé a špinavé zuby. Nadešla vhodná chvíle mu je všechny vyrazit z huby ! Ovšem, než si sním změříte síly, musíte projít třemi patry Worldstone Keepu přeplněnými těmi nejsilnějšími stvůrami. Cestu vám bude neustále zpestřovat Baalův dorzý smích. Naleznete ho rozvaleného na trůně, ale nebudete na něj moct zaútočit. Než si na něj sáhnete, musíte zabít pět vln unikátních monster, které na vás pošle. Jakmile je všechny pozabíjíte, zmizí Baal v otevřeném portálu, který za sebou naštěstí zapomene zavřít. Následujte ho do brlohu a vypráskejte mu kožich. Používá několik speciálních útoků, které jste zatím nespatřili. Kupříkladu se umí zduplikovat či vyvolat nepříjemná chapadla. Tak či onak ho nakonec určitě vykleštíte a od sympatického archanděla Tyraela přijmete gratulace k dokončení pátého aktu !