Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gothic 2 : Night Of The Raven

11. 4. 2007

CHAPTER 1

1.1 The Circle of water

Cestou do města potkáte Cavalorna (místo goblinů :-). Zmíní se o Kruhu vody, o čemž můžete pohovořit s Vatrasem a Laresem. Můžete se i stát členem Kruhu po splnění úlohy Where are the missing people.

1.1 The man with an eye-patch

Před branou do města potkáte piráta Grega (později se dovíte, že je to kapitán tlupy pirátů v Addonworldu). Potřebuje se dostat do města, ale stráže ho nechtějí pustit. Kupte si od Lobarta farmářský oblek (můžete splnit jiné questy abyste ho měli levněji) a pokecejte s Malethem. Pak jděte do města, řekněte strážím že jdete za kovářem. Když vás stráže pustí, dejte oblek Gregovi.
Později ho potkáte u Orlanovy hospody, zavede vás do gobliní jeskyně, kde mu vykopáte "poklad" a on vám řekne abyste stejným způsobem udělali to samé u dalších pokladů a donesli mu je. Také vám řekne kde hledat, tak to udělejte.

1.3 Where are the missing people?

Tuto úlohu vám zadá Vatras ve městě, když se chcete stát členem Kruhu vody. Ve městě podivně mizí lidé a musíte přijít na to kam a proč. Můžete o tom s různýma lidma pohovořit a dozvíte se jména zmizelých lidí. Teď se vydejte k věži banditů (na jih od Onarovy farmy), pohovořte s Dexterem a zabijte ho. Pokud jste již potkali Grega aspoň u Orlanovy hospody, objeví se tady a pomůže vám s ostatníma banditama. Prohledejte Dextra a najdete zprávu od Ravena. Ukažte ji Vatrasovi a úloha je splněná.

1.4 The bandits' weapom trader

Vatras vám také zadá tuto úlohu a dá vám "amulet of a seeking wisp". Když někde najdete meč "bandit epee" a v inventáři je u něj že je na něm vyryto F (válí se jich po zemi nebo u banditů hodně), jděte za Fernandem a on se přizná. Vatras vám řekne ať jdete za Martinem (blízko paladinské lodi), ale jemu to není dost, tak jděte tam, kde bydlí Sagitta a podél skály pořád směrem na západ. Tam potkáte tlupu banditů, zabte je. U nich najdete dopis od Fernanda. Ten ukažte Vatrasovi a Martinovi a on ho zavře.

1.5 Lucia, Bromor's golden bowl

Bromor v bordelu vám řekne, že se mu ztratila děvka Lucia a ukradla mu zlatou mísu (2 questy). Můžete si zaplatit Nadju, pak se jí na Lucii zeptat a vošukat ji. Když splníte úlohu Bandit's weapon trader (popsanou výše), tak u těch samých banditů naleznete dopis od Lucie a Bromorovu mísu. Dopis si přečtěte a mísu mu doneste.

1.6 Joe

Když se zeptáte Hakona na zmizelé lidi, řekne vám o Joovi. Ukradněte Peckovi klíč (v bordelu nebo v kasárnách), ale potřebujete minimálně tak 60 dex. Pak otevřete věž za Thorbenovým domem a tam je Joe.

1.7 Pirate's trade

Když v dokách skočíte do vody a chvíli poplavete na sever, potkáte piráta Skipa. S ním pokecejte, pak pokecejte s Baltramem a on vám dá pro něj balík a chce za něj rum. Doneste balík Skipovi, ale dá vám o jednu láhev méně, tak je doneste Baltramovi.

1.8 The portal

Když se dostanete k vodním mágům (u starověké pyramidy), pokecejte s Nefariem. Řekne vám, že se portál dá otevřít pomocí prstenu, který je rozčtvrcen. Jeden kus už mají, tak vy musíte najít zbylé tři. Dá vám mapu, kde jsou zakreslené jejich pozice.

 1. je v kamenném kruhu na Onarově farmě. Stiskněte 3 spínače a objeví se kamenej panák. Běžte za Gregem (měl by být na rozcestí) a ten si s ním poradí. Prohledejte ho a získáte 1. chybějící kus prstenu.
 2. je v kamenném kruhu v temném lese. Řekněte Laresovi ať jde s vámi. Opět stiskněte 3 spínače a nechte Larese zabít panáka. Ten má u sebe 2. chybějící kus prstenu.
 3. je za Lobartovou farmou. Potkáte tam Cavalorna. Stiskněte 3 spínače, ale nic se nestane. Pak pokecejte s Cavalornem a dozvíte se, že ho má Lord Hagen. Ten vám ho pak dá.

Když získáte všechny, jděte za Nefariem a on udělá rituál a spojí prsten. Řekne vám, že portál otevřete vy, takže si máte prsten vyzvednout u Saturase, ale on vám ho nedá. Pokračování v druhé kapitole.

C. CHAPTER 2 - KHORINIS

2.1 Member of The circle

Musíte se stát členem Kruhu, takže musíte splnit úlohu Where are the missing people a oznámit svou zprávu Hagenovi. Potom vás Vatras vezme do Kruhu.

Také vám řekne, že se máte stavit v Orlanově hospodě. Jděte tam a zeptejte se Orlana na schůzi Kruhu. Pak přídou všichni jeho členové. Pokecejte s Laresem a dostanete brnění.

2.2 The portal (pokračování)

Nasaďte si svůj prsten Kruhu vody a promluvte se Saturasem. Teď když jste člen kruhu vám prsten dá, tak jděte k portálu, zasuňte prsten do mechanismu nalevo od portálu a ten se otevře. Vejděte.

D. CHAPTER 2 - VODNÍ MÁGOVÉ

Nyní jste v nové lokalitě, v Addonworldu. Magičové už tam jsou, protože je to přeneslo v čase o několik dní dozadu. Můžete si od Cronose koupit mapu této lokality s naznačenými místy teleportů.

3.1 Relics, The buiders' estates

Saturas vám řekne, že když najdete nějaké památky po starověkých lidech, tak mu je máte přinést. Bere jen barevné kamenné desky, které najdete na těchto místech:

 • Zelená: Barák na severozápadě bažiny. Je tam hodně kamených panáků.
 • Červená: Banditi je používaj jako vstupenku do dolů.
 • Modrá: V baráku na jihozápadě údolí (jsou v ní důlní červi).
 • Fialová: V baráku na jihovýchodě údolí (jsou tam zombíci).
 • Žlutá: V baráku na severu (v kaňonu), který je obléhán skřety.

Jinak má také od každé barvy jednu Raven, když ho zabijete. Riordian vám zase zadá úkol, abyste ho informovali o budovách starověkých lidí. Pokud navštívíte budovy zmíněné výše, sdělte mu to.

3.2 The power of the focus stones

Určitě si pamatujete na ohniskové kameny z Gothicu 1. Jeden takový dostanete od Medairona, abyste zkusili aktivovat teleporty. U každého teleportu (ne u pěti, co jsou pohromadě, ale u jejich cílů) naleznete podstavec (padestal) když máte ohnisko, tak ho na něj dejte a dojděte pro další. Pak si můžete pomocí teleportů krátit cestu. Když budete mít všechny, úloha je splněná.

3.3 The advance party of water

Saturas Vám řekne, že se v bažině ztratil Lance. Jděte tam a hned před prvním mostem je schovaná jeho mrtvola pod keřem. Řekněte to Saturasovi a dejte mu Lancův prsten.

E. CHAPTER 2 - PIRÁTI

4.1 Rat hunt, Meat for Morgan

Když půjdete na západ, po chvíli potkáte Alligator Jacka, který po vás chce abyste šli s ním lovit bažinné krysy. Tak mu to odkývněte a jen choďte za ním, nemusíte mu pomáhat. Nakonec vám řekne, ať donesete maso z krys Morganovi. Tak mu to doneste. Až se dostanete do pirátskýho tábora, spí v budce na severu tábora.

4.2 Jak se dostat do tábora pirátů

Před vchodem vás osloví chlápek, který chce dost peněz, tak si to můžete zlevnit, když řeknete, že nesete maso a pokud jste cestou potkali piráta, který řezal kládu a pokecali s ním, tak vám to ještě zlevní (možná to jde zlevnit ještě víc). Zaplaťte mu a můžete vejít.

4.3 The tower

Pirát co stojí u vchodu, vás požádá, abyste zabili bandity ve věži blízko jejich tábora. Jděte odtamtud kus na sever a uvidíte tu věž. Tak zabte ty bandity a řekněte mu to.

4.4 Garrett's compass

Garrett vám řekne, že mu Greg šlohnul kompas. Zakopal ho prý někde na jihu na pláži. Tak obeplujte velký kámen a jste tam. Zabijte ještěrky, ohnivé ještěrky (taky je tam v jeskyni socha Beliara) a o kus dál je na zemi červený kříž. Vykopejte kompas a dejte ho Garrettovi.

4.5 A drink fot Brandon

Brandon má žízeň, ale obyčejný alkohol mu nestačí. Zajděte do jeskně k alchymistovi a kupte "Fast herring" a dejte mu to. Pak vás bude učit.

4.6 Grog for the cook

Bezejmený pirát, který obrací maso na ohni má žízeň tak mu dejte jeden grog.

4.7 The beach in the north

Morgan vás požádá abyste vyčistili pláž na severu od zvířátek. Zabte pár ještěrek a v jeskyni je stínová šelma. Nejlépe si kupte Fast herring a vypijte to, abyste jí mohli kdyžtak utéct, vypít lektvar a pokračovat :-). Pak to řekněte Morganovi.

4.8 Skip is left stranded

Opět zde potkáte Skipa, a ten vám řekne, že banditi nezaplatili 20 lahví grogu, tak je chce zpátky. V nejvýchodnější části bažin je v jeskyni Juan. Řekněte mu, že nejdete od Estebana a zabijte ho. Má u sebe těch 20 lahví, ale stačí dát Skipovi jakýchkoliv jiných 20 lahví grogu.

4.9 A bandit's armour, Razor hunt

Abyste se dostali k Ravenovi, musíte se dostat do tábora banditů, ale aby vás nezabili, tak musíte sehnat jejich brnění. Saturas vám řekne, že by vám v tomhle mohli pomoci piráti. Alligator Jack řekne, že jedno takové brnění kdysi měl jejich kapitán Greg, ale že neví zda ho mají stále. Greg je teď ale v Khorinidu, takže musíte přesvědčit jeho zástupce (jmenoval se nějak na F a sedí před jeho chalupou), aby vás pustil dovnitř. Možnosti jsou tři:

 1. Dejte mu asi 1000 korun (možná to je 2000, teď si to přesně nepamatuju) a on vás pustí.
 2. Řekněte mu "Then let's see what are you made of" nebo tak něco a zaútočí. Zabte ho a vemte mu klíč.
 3. Jděte do jeskyně za alchymistou a on vám řekne, že má ten zástupce Grega někde v kaňonu zakopaný tajemství. Jděte do kaňonu a jděte podél zdi napravo. Po chvíli dojdete k opuštěnému dolu. Vejděte a někde tam najdete červenej kříž. Vykopejte z něj truhlu a tu v inventáři otevřte. Vypadne kniha, kterou si přečtěte a pak se mu o tom zmiňte a on vás pustí dovnitř.

Teď z Gregova domu seberte úplně všechno (je tam i mapa pokladů a sextant), ale brnění nikde. Tak vyjděte ven a tam je teď Greg. Zeptá se vás, co už jste tu udělali, tak nejdřiv raději splňte nějaké vedlejší úlohy. Pokecejte s ním a zmiňte se o brnění a on vám zadá úkol, že máte zabít všechny břitvy v kaňonu. Vemte si na to tyto lidi: Skipa, Brandona, Matta a Alligator Jacka. Jděte s nima do kaňonu zabít břitvy a pak to sdělte Gregovi. On vám řekne, že brnění má Buster, tak si ho od něj vemte a teď máte za úkol podávat Gregovi zprávy o banditech.

F. CHAPTER 2 - BANDITI

Nasaďte si brnění banditů a zamiřte do bažin. První koho potkáte je Sancho. Jděte rovně až potkáte Franca.

5.1 Go in (jak se dostat do tábora banditů)

Pokecejte s Francem, ten vás odkáže na Ramona a ten vám řekne, že uvnitř potřebují jednoho chlapa. Tak to sdělte Francovi a ten vám dá za úkol pomoct Loganovi. Tak jděte za Loganem a zabte s ním pár bažinných žraloků (v jednom z nich je klíč). Vraťte se za Francem, ale nechce vás pustit, tak ho přesvědčte a dá vám další úkol. Máte se zeptat Edgora jestli má zelenou kamennou desku. Samozřejmě ji nemá, tak dojděte do chrámu na severovýchodě bažin a pozabíjejte tam všechny kamenné panáky. Jeden má u sebe klíč od truhlice, kde najdete ty zelené desky. Tak je vemte a jednu dejte Francovi. Pokud vám teď řekne, že místo vás poslal Logana, tak ho zabte (má u sebe dobrej amulet). Pak přesvědčte Ramona, aby vás pustil dovnitř a on to nakonec udělá.

5.2 Mental meander

Fortuno je asi bývalý novic ze Spáčova bratrstva. Je ale úplně pomatený, protože má absťák od bažinné drogy. Mele furt něco o zeleném novici, tak otevřte jeho truhlu a přečtěte si z ní papír. Je to recept na zelenýho novice, tak jděte k alchymystickému stolu a tam ho vyrobte a dejte ho Fortunovi. Je stále ještě trochu mimo, tak vyjděte ven, povězte to Miguelovi a on vám dá recept, s kterým udělejte Fortunovi lektvar a dejte mu ho.

5.3 Hammer Schnaps

Snaf potřebuje "Hammer Schnaps" a dá vám na něj recept. Přečtěte si ten recept, sežeňte všechny přísady a udělejte to na alchymistickém stolu a dejte mu to.

5.4 Huno's steel

V nejvýchodnější části bažin je v jeskyni Juan. Řekněte mu, že nejdete od Estebana a zabijte ho. Najdete u něj pakáž oceli, tak to doneste Hunovi.

5.5 The assasination

Senyan vás začne vydírat, protože vás pozná, tak vás pošle za Estebanem. Jděte za ním, pokecejte a dostanete úlohu. Teď zabte Senyana a Emilio sedící vedle je z toho nadšenej tak vám prozradí jméno Huno, ohledně té úlohy od Estebana. Jděte za kovářem Hunem a ten vás odkáže za kuchařem Snafem, tak s ním pokecejte a on vás pošle nahoru, na druhé patro. Tam s váma pokecá Fisk a řekne vám svůj plán. Tak jděte za Estebanem a jakože Fiska udejte a on za ním pošle své bodyguardy a vy ho teď můžete bez problémů zabít.

5.6 Raven's slaves

Když zabijete Estebana tak promluvte s Thorusem a ten vám dá úkol poslat 3 lidi do dolů. Posílejte tam ty, kteří vypadají jako kopáči (jsou nahoře bez :-) ) a pak vás pustí. Můžete pohovořit se strážným u chrámu, ale nepustí vás. Tak jděte do dolů, tam můžete něco vydolovat a pokecat s otroky. Pak jděte do jedné komory zabít všechny důlní červy a pokecejte s chlapem, který stojí před tou komorou. Pak přijde Bloodwyn, tak s nim pohovořte, zabte ho a vemte mu z inventáře hlavu. Teď pokecejte s Thorusem a pak dojděte do dolů a strážcovi otroků řekněte ať je propustí a on to udělá. Sdělte to Saturasovi.

5.7 Raven

Teď jděte za strážcem u chrámu, ukažte mu Bloodwynovu hlavu a on vás pustí dovnitř. Můžete jít rovně a tam zabít Ravenovy zombíky, nebo doprava a spustí se videosekvence s Ravenem, jak před vámi zavře dveře. Teď jděte za Saturasem a řekněte mu o tom. On začne kecat o duchách a přepošle vás za Myxirem. Myxir vám řekne, že musíte vyvolat ducha a dá vám list s nějakym zaříkadlem. Na severu údolí je takové údolíčko, kde je pár harpyí, trola a hrob toho ducha s jedním zombíkem. Stoupněte si před rakev a přečtěte ten list. Objeví se duch a dá vám několik kontrolních otázek. Odpovědi jsou takovéto: "guardians of the dead", "warriors", "priests", "warriors", "scholars", "healers" a "I couldn't possibly know". Pak s ním pohovořte a dá vám obrácenou kamennou desku jako klíč k těm dveřím od Ravena.

Otevřete velké dveře a vejděte. V další místnosti je na stěně 5 tlačítek, stiskněte levé, pravé a prostřední. Jděte dál až dojdete do tmavé místnosti, kde není vidět na zem. Rozsviťte a je na zemi 9 čtverců. Stoupněte na ten pravý a jděte diagonálně do druhého rohu. Tam dojděte úplně napravo než projdete mezi sloupy. Jděte dál. Pak je tu místnost, kde jsou všude díry s bodáky a uprostřed ostrov. Vlezte na ostrov a promluvte s duchem. Donuťte ho ať zatáhne za páku a pak se otevřou dveře a zároveň na chvíli vysunou bodáky. V další místnosti je hodně kamenných panáků, ale můžete jim utéct do další místnosti. Tady konečně potkáte Ravena. Pokecejte a zabijte ho. Pokud vám to nejde, trochu ho pošpidlejte mečem a pak na něj použijte svitek Déšť ohně. Prohledejte ho, vemte jeho meč a stiskněte spínač na dveřích naproti. Tam je teleport. Vejděte do něj.

5.8 Beliar's claw

Od Ravena vezmete také meč, Beliarův dráp. Můžete ho dát Saturasovi nebo Xardasovi.

Od této chvíle je hra zase normální (až na systém zkušenostních bodů). Můžete si ještě vydělat nějaké body rozhovorem s lidma, kteří někoho pohřešovali.

---------------------------------

Ke Gothic 2 : TNOR jsem udělal další popis, tentokrát jsou to zbroje. České názvy jsem přeložil v souladu s AJ názvem a hrou. Opět zde najdete i tabulku jak u návodu na Gothic 2. - autor: Richter Filip "tonyskate"

1) Název: Střední banditská zbroj

 • Odolnost vůči
  • zbraním: 35
  • šípům: 35
  • ohni: 0
  • magii: 0
 • Cena:
  • 550
 • Prodejní cena:
  • 82

2) Název: Těžká banditská zbroj

 • Odolnost vůči
  • zbraním: 50
  • šípům: 50
  • ohni: 0
  • magii: 0
 • Cena:
  • 2100
 • Prodejní cena:
  • 315

3) Název: Zbroj kruhu vody

 • Odolnost vůči
  • zbraním: 50
  • šípům: 50
  • ohni: 0
  • magii: 10
 • Cena:
  • 1300
 • Prodejní cena:
  • 195

4) Název: Pirátská zbroj

 • Odolnost vůči
  • zbraním: 55
  • šípům: 55
  • ohni: 0
  • magii: 0
 • Cena:
  • 1300
 • Prodejní cena:
  • 195

5) Název: Zbroj Ravenových stráží

 • Odolnost vůči
  • zbraním: 70
  • šípům: 70
  • ohni: 0
  • magii: 0
 • Cena:
  • 1300
 • Prodejní cena:
  • 195