Jdi na obsah Jdi na menu
 


Resident Evil 1

11. 4. 2007

Jdi s Barrym do jídelny. Vezmi erb a vejdi do následující místnosti. Zabij zombii, prohlédni Kenethovo tělo na podlaze a vezmi si dvoje náboje. Vrať se k Barrymu a pak do hlavní haly. Vezmi lockpick a jdi do místnosti vpravo. Vezmi mapu ze sochy nahoře a vejdi do místnosti nalevo. Zde najdeš pásku do psacího stroje. Vejdi teď do dlouhé chodby vpravo a zabij dva psy. Odsuň skříňku a seber náboje. Projdi dveřmi a seber kytku. Projdi předsíní (kolem koupelny) a vstup do místnosti napravo. Projdi dalším i dveřmi a vstup do místnosti, kde najdeš brokovnici. Seber ji a odejdi z místnosti. V prostřední místnosti na tebe může spadnout strop, ale přijde Barry a zachrání Tě. Jdi do vedlejší chodby (dveře naproti). Zabij dvě zombie a projdi dveřmi napravo. Ocitneš se v galerii. Postřílej vrány. Teď musíš mačkat vypínače na obrazech v pořadí : novorozeně, puberťák, mladý chlapec, muž středního věku, stařec a nakonec poslední obraz, který sám visí na zdi. Klikni na něj a vypadne ti medailon. Vrať se do hlavní haly a Barry ti dá náboje do bazooky. Jdi po schodech nahoru, vejdi chodbou napravo, zabij zombii, utíkej a zaboč doleva. Nyní běž rovně, potom ještě jednou doleva a zabij další zombii. Projdi odemknutými dveřmi vpravo, můžeš si tam přečíst něco o léčivých rostlinách. Projdi dveřmi, zabij zombii, běž dolů po schodech, zabij druhou zombii, zahni doleva a vejdi do místnosti se zahradnickým nářadím. Zvedni chemikálii a dej medaili do skříňky, kde máš svůj inventář, protože ji teď nebudeš potřebovat. Z inventáře si naopak vezmi náboje a zkombinuj je s jinými náboji ve svém inventáři (otevírá se klávesou F4), abys měl více místa. Jestli nepotřebuješ ozdravovací rostlinu, nechej ji být.

Opusť místnost, jdi ke vzdáleným dveřím a odemkni je. Jdi nahoru po schodech, zabij zombii, projdi dveřmi za druhou zombií a vrať se zpátky do hlavní haly. Zahni doleva a vběhni do dveří. Vstup do malé chodby. Běž rovně a vstup do místnosti napravo. Ocitneš se na balkóně. Obhlédni Forestovo tělo a vezmi si bazooku ze země. Zaútočí na tebe vrány, ale nebojuj s nimi, pouze vběhni zpátky do dveří. Vrať se do hlavní haly. Jdi naproti do další místnosti a vstup do místnosti nad jídelnou. Zabij zombii vlevo a shoď sochu. Potom pozabíjej ostatní zombie. Projdi dveřmi na druhé straně. Zabij další zombii a jdi dolů po schodech. Vejdi do lékařského pokoje - najdeš zde pásku (ribbon). Nezapomeň si ještě vzít chemikálii a ulož si hru.

Odejdi, zabij zombii a uteč otevřenými dveřmi. Zlikviduj všechny zombie, které tam uvidíš. Utíkej rovně, vejdi do místnosti se zahradnickým nářadím, zabij rostlinu ve fontáně tím, že otrávíš vodní pumpu pomocí chemikálie. Vezmi klíč který je za fontánou na erbu. Posbírej červené a zelené kytky a smíchej je, abys získal dobrou léčivou látku. Rezervuj si alespoň tři místa v inventáři. Jdi dolů do haly a zabij zombii. Klíčem otevři dveře napravo. Vejdi do ložnice, vezmi náboje do pistole a prohledej stůl. Zaútočí na tebe zombie, takže je rychle postřílej brokovnicí. Knihu na stole nečti a vezmi si náboje. Ujisti se, že máš stále ještě dvě místa v inventáři volná. Opusť místnost, zahni doleva a jdi ke dveřím. Otevři je a měl bys být v chodbě, kde je Kenethovo tělo. Jdi doleva do baru, obejdi piáno a dostaneš se ke skříni nebo co to je. Odsuň to a získáš noty. Běž k pianu a zahraj podle nich Měsíční serenádu. Otevřou se ti tajné dveře - vejdi a vyměň starý erb za zlatý. Vrať se do jídelny. Dej zlat ý erb na krb a získáš další klíč. Utíkej okolo stolu a najdeš rozbitou sochu, kterou jsi shodil z balkónu, prohledej ji a najdeš modrý diamant. Vrať se do haly (tam kde leží Kenethovo tělo), jdi doprava a vejdi hned prvními dveřmi vlevo. Měl bys být zpátky v chodbě, kde jsi zabil dvě zombie, nyní jdi doprava a vstup do malé místnosti s tygří sochou. Použij modrý diamant a získáš druhou medaili.

Jdi do zadní místnosti (hala s lékařským pokojem a s ammo pokojem). Odemkni místnost nalevo, pak projdi do lékařského pokoje a nech zde medaili a další nepotřebné věci z inventáře. Potom jdi do místnosti, kterou jsi právě odemkl. Ze stolu vezmi náboje do brokovnice (rozbitou brokovnici tam nech, nepotřebuješ ji). Vrať se do lékařského pokoje. Vyměň si věci - vezmi si armor klíč, munici a brokovnici. Utíkej zpátky do jídelny a pokračuj hlavní chodbou. Běž naproti do druhých dveří, použij jeden z armor klíčů, otevři a vejdi. Seber věci ze stolu a zabij zombii. Získáš brokovnici ze zamčeného stolu. Vrať se do hlavní haly. Jdi nahoru po schodech z haly a potom do pravé chodby. Vyvaruj se prvních dveří a jdi rovně. Otevři místnost nalevo (armory), zakryj díry v podlaze sochami a stiskni knoflík uprostřed místnosti. Tím získáš třetí medaili. Jdi ven a vrať se ke dveřím, které jsi předtím minul. Vejdi dovnitř a najdeš tam na zemi zraněného Richarda. Promluv s ním a utíkej zpátky do lékařského pokoje , dej do inventáře třetí medaili a pistoli a vezmi si brokovnici, shild klíč a přidej tak dvě až tři rostliny. Ponechej zde armor klíč, už ho nebudeš potřebovat. Běž zpátky k Richardovi, dá ti rádio a zemře. Projdi dveřmi, zabij zombii a jdi po schodech nahoru. Ujisti se, že je bazooka nabitá acid rounds a zabij velkého hada. Pokud uteče do velké díry, běž za ním, u vchodu do díry seber poslední medaili a nezapomeň vzít náboje do brokovnice. Odejdi a jdi si vyměnit věci do inventáře. Vezmi si všechny čtyři medaile a co nejvíc zbraní.

Utíkej naproti do jídelny a pak do hlavní haly, potom běž do chodby, kde je galerie a jdi dál do dveří, které vedou na nádvoří. Přesně naproti dveřím do galerie je malá chodbička, vejdi do ní a na konci chodbičky otevři dveře. Zabij psa a na konci nádvoří vlož medaili tam, kam patří. Otevřou se ti dveře. Posuň schůdky k polici, vylez nahoru a vezmi si kliku. Vejdi ven a zabij psa, seber kytky a běž do protějších vrat. Ocitneš se u vodní nádrže. Použij kliku na stavidlo a voda se vypustí. Slez po žebříku dolů a přejdi přes bazén (pozor na havěť na zemi). Vydej se doleva a sjeď dolů výtahem. Zabij psy a jdi do protějších vrat. Zabij další tři psy, dojdi až ke dveřím a otevři je. Seber kytky a posuň sochu na díru, ze které po tobě šlehá rostlina. Vejdi do lékařských prostor. Nezapomeň vzít ozdravovací sprej a ulož si hru. Vyměň si věci - vezmi si pouze zbraně a ozdravovací kytky.

Přejdi do studentské koleje naproti (001). Zabij zombii a vezmi si Červenou knihu. Vejdi do koupelny a vytáhni ze stolku klíč od pokoje C. Přejdi do jiné chodby a vejdi do místnosti s kódovým otevíráním dveří u včelího hnízda. Běž podél hnízda a seber další klič (002). Vrať se do předchozí haly a běž až na konec pokoje a použij klič (002). Pak ho odlož. Vejdi do místnosti a odsuň knihovnu tak, aby se objevil žebřík. Běž po něm dolů a vezmi korunku nad vodním prostorem. První korunka musí být dána zpět. Jdi dolů do vody a vstup do žraločí místnosti. Běž rovnou do kontrolní místnosti a použij klíč. Odlož ho a vstup do místnosti. Zatáhni za páku a voda se přelije do nižší úrovně. Zmáčkni knoflík, abys otevřel další dveře. Seber dvoje náboje a dvě krabice nábojů do brokovnice. Seber klíč (003). Utíkej pryč a po žebříku se vrať do místnosti 002. Jestli máš možnost, utrhni ozdravovací rostliny. Běž zpátky do lékárny a vyzvedni si zbraně a léčivou medicínu, vezmi klíč (003) a vezmi knihu. ULOŽ HRU.

Běž k pokoji 003 (pokoj vedle včelího hnízda s kódovým zámkem). Vejdi do místnosti a do koupelny, zabij zombie a seber náboje do bazooky. Vyměň knihu za Červenou knihu a objeví se Ti tajný vchod. Vstup a zabij velkou rostlinu, která tam je (použij bazooku s ohnivými náboji). Ale nepodaří se ti to tak snadno. Rostlina se na tebe bude sápat, ale Barry tě opět zachrání. Běž k ohništi a získáš klíč. Potom potkáš Weskera, který ti řekne, abys zkontroloval ještě jednou celý dům. Jdi do lékárny, seber zbraně a klíč. Vrať se do domu. Zabij příšeru, která tě pronásleduje. Vejdi do místnosti a získáš knihu DOOM BOOK 1. Jdi vedlejšími dveřmi do skladiště a vezmi nové léky a další věci. Jdi do hlavního domu a vejdi nahoru po schodech a doleva do místnosti s krbem (místnost, kde jsi použil světlo abys získal mapu). Projdi napravo dveřmi a běž k pianu, zmáčkni klávesu a objeví se had. Zabij ho a zkontroluj zda je opravdu mrtvý. Slez dolu po žebříku a klikni u hrobu. Slez po dalším žebříku pod hrob. Zabij zombii a nalevo získáš náboje do brokovnice. Běž dolů halou až ke dveřím. Běž dolů další halou a přeskoč zombie požírající lidské tělo. Vejdi do kuchyně a jdi k výtahu. Zabij zombie na podlaze. Jeď nahoru výtahem a zabij další zombii. Jdi do komory a vezmi baterii pro výtah a nějakou výbušninu. Jdi přesně stejnou cestou zpátky a vrať se k žebříku a k díře, kde jsi zabil hada. Vrať se do skladiště dolů po schodech a vyměň si věci - vezmi si baterii, kliku a zbraně, hlavně nezapomeň na bazooku.

Vyjdi ven na zahradu a přejdi k výtahu na druhé straně nádrže. Přejdi nádrž a sjeď výtahem dolů. Běž k druhému výtahu a vlož baterii. Vyjeď výtahem nahoru, běž znovu k nádrži, použij kliku a bazén se naplní. Běž zpátky k výtahu, sjeď dolů a běž k žebříku, který byl za vodopádem. Slez dolů a vstup do dveří. Napravo uvidíš Barryho. Až se Tě zeptá, jestli může jít s tebou, řekni, že ano, ale nech se jím vést. Následuj ho a vejdi. Barry zabije kreaturu co tě sledovala. Běž do zadní místnosti a seber léč ivý sprej. Vejdi do místnosti, kde je Enrico, řekne Ti, že si myslí, že někdo prozradil S.T.A.R.S., ale že ten někdo ho trefil a utekl. Až ho zabijí, vezmi mu náboje. Běž a seber hexagonální kliku, kterou vrah upustil. Běž podél dalších kreatur a zabij je. Běž do první haly a za psací stůl. Ulož hru. Použij kliku a zahni do chodby. Běž až k posledním dveřím, zahni doprava a běž až k balvanu. Pak začni utíkat zpět. Kámen tě bude následovat, utíkej rychle do bezpečí. Potom se vrať tam kde byl kámen a seber náboje do bazooky. Běž zpátky na místo, kde balvan prorazil stěnu a zahni doprava. Zabij příšeru. Otevři dveře a zabij velkého pavouka. Seber nůž a pásku a projdi dalšími dveřmi. Jdi doleva a vstup do skladu. Seber léčivé produkty a vezmi DOOM BOOK 1 a prohledej jí - najdeš orlí medaili. Ulož si hru.

Třikrát použij kliku a vstup do místnosti, kde je DOOM BOOK 2. Posuň sochu na knoflík na zemi a získáš druhou knihu. Otevři ji a získáš lví medaili. Jeď výtahem do zahrady a umísti obě medaile na správné místo na kruhovém oválu. Nezapomeň sebrat léčivé byliny. Jdi dolů fontánou a výtahem. Slez po žebříku dolů a jdi do místnosti, kde je skladovací box. Můžeš si dobrat materiál a vezmi si hlavně zbraně, protože je tu mnoho zombií. Jdi naproti do místnosti, zabij zombii a jdi dolů po schodech. Vejdi do pokoje s počítačem a zadej hesla. Login - JOHN, Password - ADA. Heslo otevře dveře na B2 - heslo MOLE. Nezapomeň vzít diapozitivy. Vyjdi po schodech nahoru a zahni doleva a jdi rovně. Otevři dveře, použij diapozitivy na promítačku. Hned vedle na zdi je destička, klikni na ní, objeví se tlačítko, zmáčkni ho a získáš Laboratorní klič. Vyjdi z místnosti a sejdi po schodech dolů, zabij zombii a vejdi do laboratoře. Naproti je sklad, tam si ulož hru a naber si věci, hlavně zbraně a zdraví. Vyjdi ven a d ej se doleva. Otevři dveře a utíkej doprava, dojdeš až k terminálu, kterým aktivuješ výtah. Utíkej zpátky k hlavní dveřím, ale nevycházej ven - místo toho běž pořád dál, až tě cesta dovede k dalším dveřím. Otevři je, a běž doprava, až dojdeš k dalším dveřím. V další místnosti jdi doleva, běž podél velkého stroje a na boku uprostřed klikni na tabulku, čímž aktivuješ výtah. Ještě dojdi k počítači a klikni na něj. Teď se vrať tou samou cestou zpět, až do místnosti, kde jsi naposled ukládal hru. Naber si zbraně, protože teď půjdeš na Tyranta.

Vyjdi ven a běž doprava a doprava a budeš u výtahu. Barry tam už bude na tebe čekat a pojede s tebou výtahem. Malé překvapení: Barry ti přiloží pistoli k hlavě. Wesker řekne Barrymu, aby odešel a zkusí ti ukázat svoje překvapení. Barry ho přepere a půjdete spolu do hlavní laboratoře. Barry se pokusí bojovat s Tyrantem, ten ho ale zasáhne. Teď je to všecko na tobě. Střílej co to dá a až ho zabiješ, koukni se na Barryho a ještě klikni u počítače, čímž aktivuješ poslední dveře. Jeď nahoru výtahem. Jdi do skladu, ulož si hru, vezmi si jenom zbraně a zdraví a nechej si jedno místo v inventáři volné. Vyjdi na hlavní chodbu a tam zjistíš, že je spuštěna autodestrukce. Utíkej co to dá, vyhýbej se potvorám a běž nahoru po schodech. Dojdi až do místnosti, kde je bedna s inventářem a vylez po žebříku nahoru. Hned jak vylezeš, otevři poslední dveře, běž chodbou a najdeš baterku do výtahu. Aktivuj výtah, Barry se s tebou rozloučí a ty jeď výtahem sám nahoru. Čeká Tě finálový souboj. Jakmile se otevřou dveře od výtahu, tak hned u nich seber světlici a odpal ji. Uslyšíš jak přilétá vrtulník, ale v tom se ukáže TYRRANT. Utíkej před ním jak to jde, vyhýbej se mu a střílej do něj bazookou. Až ti hodí z vrtulníku raketomet, tak ho rychle seber a napal tu bestii Tyrranta. A tímto jste dohráli nejlepší hru RESIDENT EVIL I. Tímto Vám gratuluji. A hurá na RESIDENT EVIL 2.

Návod pro Chrise

1) Panské sídlo (puzzle : obrazy)


Ve vstupní hale si pohovoříte s Jill a Weskerem. Barry zatím nedorazil a pesimista Wesker se obává, že je mrtev. Vtom se ozve výstřel, což vyburcuje Chrise k průzkumu oblasti, odkud bylo ránu slyšet. Přes jídelnu projděte do chodby, kde silně proplesnivělý chlapík okusuje mrtvolu Kennetha, nebohého to člena komanda Bravo (pokud se vám jej podaří prošacovat, získáte náboje do pistole). Cítite-li se na to, zkuste potácejícího se zombíčka ubodat nožem (couvejte před ním a v pravý čas proveďte výpad na nohy). V opačném případě se otočte a uprchněte zpět do hlavní haly.Po Weskerovi a Jill jakoby se slehla zem. Jediné, co po nich zbylo, je revolver Jill na podlaze. Je to Beretta M92FS. Vezměte si ji - poskytne vám mnohem komplexnější služby než nůž, kterým byl Chris doposud vyzbrojen.Nyní si zaskočte do velkých modrých dveří před nosem. Postavte schůdky k soše a vezměte si mapu prvního podlaží (1F). Pak se vraťte zpět do haly a po schodišti vystoupejte do druhého patra. Vnikněte do levého křídla usedlosti.Ocitnete se na ochoze nad jídelním sálem. Popusťte uzdu skrytým vandalským choutkám - natlačte šedou sochu až k mezeře v zábradlí a svrhněte ji dolů. O víc se zatím nestarejte, v následující chodbičce využijte dřevěné schodiště a sestupte o patro níž. Otevřete dveře vedle schůdků.


1) Seznámíte se s Rebeccou Chambers, osmnáctiletou ošetřovatelkou z Bravo týmu. Vyslechněte si historku, jak se do těchto míst tohle mládě dostalo a poté prozkoumejte místnost. Na posteli leží klíč - Mansion Key (Sword Key). Příkazem "Check" si jej prohlédněte, nese rytinu meče (Carving of sword), což znamená, že v budově odemyká obdobně značené zámky. Nyní můžete pokoj opustit. Při odchodu se vás Rebecca zeptá, zda může jít s vámi. Volbou "Yes" jí to dovolíte, nicméně dívka stejně zůstane uvnitř se slovy, že si ještě něco musí připravit. Nevadí, souhlasná odpověď stačí ke spuštění té varianty příběhu, ve které budete moci minimálně jednou osobně Rebeccu ovládat a jež je vhodnější pro dívčino konečné přežití.2) Zkuste si přečíst deník na stole. Ve skříni objevíte munici do brokovnice.

3) Otevřete si dveře do chodby s Kennethem.

4) Síň s pianem. Odsuňte skřín, seberte noty - Music Notes a zkuste je použít u kláves. Hudební antitalent Chris hrát neumí, situaci naštěstí zachrání Rebecca. Po prvním neúspěšném pokusu o interpretaci Měsíční sonáty vás však požádá, jestli může jěště dále zkoušet. Povolte jí to ("Yes") a v klidu se vydejte na průzkum pravého křídla budovy.

5) Útlé hnědé dveře otevírá Sword Key. Je to jeho třetí a poslední použití, takže se objeví hláška o jeho další zbytečnosti. Na otázku "Discard ?" proto s chutí odpovězte "Yes" a uvolněte si tak cenné místo v inventáři.

6) Chodba. Střeliva je málo, proto si odtlačte jednu z vitrín a sehněte se pro zásobník do Beretty.

7) Apartmá se záchodkem. Ten malý klíček - Small Key (Desk Key), jenž naleznete po vypuštění brčálu z vany, se vám bude hodit na otevření šuplíčku ve stole. Jill podobné zámečky řešila zicherkou, Chrisovi budou malé klíče blokovat místa v inventáři. Je to hnus, ale je nutné se s tím smířit.

8) Pokoj s odkládací bednou. Díky nedostačujícím šesti místům v Chrisově inventáři zde budete častými hosty. Vezměte chemikálii - Chemical a vydejte se na úplně opačný konec budovy.

9) Jídelní síň. Pohlédněte nad krb a sundejte erb - Emblem.

10) Stavte se k pianu za Rebeccou, měla už by mít skladbu nacvičenou (pokud ne, zajděte tady o něco později). Po správném zahrání sonáty se otevře tajný vchod. Objevený zlatý emblém obratem nahraďte dříve nalezeným, podobným kusem.

11) V jídelně zavěste zlatý erb nad ohniště a ze skrýše za hodinami vyndejte klíč Mansion Key (Shield Key). Z rozbité sochy opodál vypadl drahokam - Blue Jewel. Přivlastněte si jej.

12) Špeluňka se sochou tygra. Vložte Blue Jewel, získáte první hexagram - Wind Crest.

13) Fontánka s chapadly. Do nádržky čerpající vodu do kašny nasypte chemikálii. Zpřístupníte si tak další Mansion Key (Armor Key). Je velmi důležitý, v domě otevírá šestero dveří. Před odchodem se zásobte léčivými bylinami, využívajíc možnosti jejich mixování.

14) Otevřete šuplík pomocí Small Key - je tam střelivo do brokovnice. Za skříně seberte zbraň s rozbitou hlavní - Broken Shotgun. Je načase opět zabrousit do pravého křídla rezidence.

15) Pokud máte zájem, tak si v hlavní hale vyběhněte do druhého poschodí - v chodbičce vedoucí na balkón s uklovaným členem Bravo týmu Forrestem naleznete druhý Small Key. S malým klíčkem v kapse sejděte zpátky o patro níž.

16) Uplatněte Small Key - můžete si otevřít další stolek a dostat se tak k nábojům do brokovnice.

17) Zahrádka s bylinkami (šest zelených).

18) Přes čtvercovou místnost s podezřelým stropem se dostáváme do útulného obýváčku. Právě zde najdete funkční brokovnici - Shotgun. Sundejte si ji z úchytů na stěně, ale nezapomeňte ji ihned nahradit dříve objevenou rozbitou zbraní. Jinak se vám může něco zlého přihodit...

Stavte se u bedny (stejná místnost jako v bodě č. 8) a uvolněte trochu místa v Chrisově velmi skromném inventáři. Pak se dejte do průzkumu druhého patra. Vyběhněte po schodech a vejděte do prvních dveří nalevo. Do prázdného pokoje s loveckou trofejí ústí další dva východy.

19) Tlačítkem ve vitríně s vystaveným hmyzem vypusťte akvárium. Nyní jej můžete potlačit po podlaze (směrem k blízkému stolu). Uvolní se vám místo pro velkou skříň, abyste ji mohli odsunout do žádaného směru. Trezorek skrývá munici do brokovnice. Na cestě z místnosti prošacujte bílý plášť visící vedle dveří.

20) Na skřínce se povaluje zapalovač - Lighter. Vraťte se do chodby, na jejím vzdálenějším konci jsou modré dveře.

21) Pokoj s krbem. Vytáhněte Lighter a zapalte oheň. Žár vám zpřístupní mapu 2. patra (2F).

22) Komnata s rytířskými brněními. Dvě sochy postavte přesně na mřížkované otvory v podlaze. Pak teprve stiskněte cuplík zapuštěný doprostřed podlahy. Z vitrínky ukradněte další šestiúhelníkový kámen - Sun Crest. Vybavte se klíčem Shield Key (nalezeným v jídelně) a připravte se na setkání se slizkým nepřítelem enormních rozměrů.

23) Richard z Brava je dávno mrtev, oberte ho o náboje do pistole a pokračujte dál.

24) Nejdřív se stavte do místnosti nalevo. Odsuňte skříň a na stole zažehněte zapalovačem svíčku. Její světlo vám ozáří vitrínu ve vedlejší chodbičce - najdete pár nábojů do brokovnice.

25) Dveře na Shield key. Had. V díře, z níž vylezl, se leskne Moon Crest. Jestliže se monstru podaří Chrise uštknout, čeká vás minihra za Rebeccu Chambers. Vyváznete-li ze souboje s plazem nezraněni (ať už jste se mu dobře vyhnuli, nebo jste jej zahnali střelbou), následující odstaveček s Rebeccou přeskočte.

Chrisovu otravu musí řešit mladá Rebecca. V její kůži se vydáte (do stejného pokoje jako v bodě č. 1, místo určení bliká na mapě) pro sérum a zpět. Teď by vás možná mohlo napadnout zkusit se na Chrise vykašlat a pokračovat ve hře za Rebeccu. Jak ale brzy zjistíte, dívka může vejít pouze do dveří, které jsou v přímé trase jejího momentálního cíle. Navíc, Rebecca nemůže vzít klíčové předměty, je jí dovoleno sbírat jen léčivé byliny po cestě a náboje do revolveru, který používá. Nezkoušejte tedy s ošetřovatelkou experimentovat a procházet s ní různé části domu. Je to zbytečné, nemluvě o tom, že větší zdržení při její misi k protijedu může vyústit v Chrisovo úmrtí. Snažte se přinést uštknutému hlavnímu hrdinovi sérum nejrychleji, jak to bude možné, tím se vyhnete problémům. Rebecca pak Chrise uzdraví a vy můžete opět pokračovat za jeho osobu.

Sejděte si opět do pokojíku s bednou vedle schodiště a k Moon Crestu přiberte i dva dříve získané hexagramy.


26) "Od kolébky do hrobu," sděluje popisek u velké malby na začátku galerie. Pak je tu ještě dalších sedm obrazů. Pod každým z nich je tlačítko. Vaším úkolem je sepnout je ve správném pořadí. Jak už bylo naznačeno, budeme sledovat životní cestu jednoho člověka. Díla znázorňují jednotlivé fáze jeho života. Nebude tedy velkým problémem seřadit malby podle jejich vzhledu a názvu. Podívejme se nejdřív, jak jdou po vstupu do obrazárny za sebou :

 I. Tired middle-aged man (unavený muž středního věku)
II. Newborn baby (novorozeně)
III. Young man (mladý muž)
IV. Infant (děťátko) 
V. Lively Boy (roztomilý chlapec)
VI. Bold looking old man (hrdý starý muž)
VII. The end of life (konec života)

Když si poskládáme vykreslené životní etapy od narození po smrt, řešení je nasnadě :

II, IV, V, III, I, VI, VII

Odměnou je opět druh šestiúhelníkového kamene - Star Crest.

27) Hexagonální otvory vedle ocelových vrat hovoří za vše. V libovolném pořadí do nich nasázejte čtyři nalezené kameny.

28) Zahradní domek. Přistavte si schůdky k protější polici. Čtyřhranná klika - Crank se bude za chvíli hodit. Venku poberte (a nejlépe hned namixujte) bylinky a cestičkou podél zdi si dojděte pro mapu zahrady. Pak opusťte prostranství železnou brankou. Použijte Crank a vypusťte vodu z bazénu. Projděte na opačnou stranu, prokličkujte mezi hady a sjeďte plošinou dolů. Další ocelová branka bude jediným momentálním únikem z tohoto prostranství. Navazující koridor s vysokými zdmi vás pak dovede až do ubikací strážných.

2) Zahrada + guardhouse

Volně postavená socha tu není jen tak pro legraci. S trochou trpělivosti se vám vyplatí nasunout ji nad díru v podlaze.

1) Blízké dveře bez označení vedou do pokojíčku se zápisem a krabicí na předměty.

2) Naproti je pokoj č. 001. V koupelně vypusťte vanu se zelenou vodou - C. Room Key.

3) Na posteli leží červená kniha - Red Book. Dále si povšimněte plastového kelímku vedle skříně, je v něm Small Key. Ihned jej použijte na šuplík ve stole (skrývá náboje do brokovnice).

4) Velká červená vrata. Stůl na biliár - v jeho čele je série čísel (mód Standard mívá kombinace 345, nebo 215; pro Advanced to může být 958, příp. 1245), poznamenejte si. Vraťte se zpět do vstupního koridoru a použijte poslední zbývající východ. Uprostřed dlouhé chodby jsou dveře, kudy se dostanete do haly se vstupem do několika místností.

5) V koutě je sršní hnízdo a pod ním klíč - Dormitory Key (002). Vaše blízkost rozdráždí hejno nebezpečného hmyzu. Upalujte zpět, odkud jste přišli, sršni (stejně jako malí hadi v zahradě) vás sice nemůžou ubodat k smrti, ale výrazně pohnout s Chrisovou životní energií jim problém nedělá.

6) Na konci chodby jsou dveře s označením 002 a vy k nim máte klíč. Na stěně visí aktuální Dormitory Map. Až později najdete další Small Key, vězte, že i tento stoleček ukrývá střelivo do brokovnice. Vstup na žebřík blokují dvě skříně. Levou posuňte dozadu a pravou pak přemístěte tam, kde stála levá. Slezte dolů.

7) V podzemní chodbě narazíte brzy na první bednu. Opodál jsou ještě další dvě. Cesta je za rohem přerušena nádrží s vodou, takže vám bude hned jasné, k čemu je budete potřebovat. Mírné komplikace nastanou pouze s bednou č.1, kterou bude nejprve nutné potlačit trochu zpátky, aby se vám podařilo odlepit ji od stěny. Pak ji teprve můžete odsunout ke zbývajícím dvěma, abyste je mohli nakonec všechny tři postupně natlačit do vody. Zablokujete-li si posun nesprávným postupem, budete muset opustit místnost a opětovně se do ní vrátit. Bedny budou rozestaveny v původním pořádku. Akvárium : broďte se ke dvojici dveří v levé části mapy tohoto podlaží. Menší z nich vám otevře C. Room Key.

8) Páka vedle červeného světla spustí odčerpávání. Poté si povšimněte tlačítka blízko dveří. Jeho stiskem si odemknete vedlejší místnost.

9) Nejdůležitějším předmětem ve skladišti je klíč - Dormitory Key (003). S ním je možno vrátit se zpět až do apartmá se stejným označením. V podzemí je ještě jedna místnost (viz bod č. 12), kde na krabici vedle kořenů leží Small Key. Cestou od akvária si můžete vyřídit účty s tvorem, jenž vás před chvílí připlaval navštívit. Pár zásahů z vaší zbraně jej rychle přesvědčí, že na suchu vůbec není takový borec, jakým byl pod vodou.

10) Pokoj 003 : Zásuvka ve stolku tentokrát obsahuje pásku na zápis - Ink Ribbon, takže pokud jste druhý Small Key nepoužili již dříve na šuplík v ap. č.002, učiňte tak zde.

Skříň : vyjměte bílou knihu o tvorbě V-Joltu a do uvolněného místa v regálu zasuňte Red Book. Odhalí se tajný vchod. Jelikož Chris neumí dělat s chemikáliemi a nebyl by tak schopen sám V-Jolt namixovat, běžte rovnou do objevených dveří.

V naší variantě příběhu zachytí zmutovaná rostlina "Plant 42" Chrise chapadlem. Jeho křik uslyší Rebecca a přiběhne mu na pomoc. Přiškrcený hrdina dívce předá khihu o výrobě V-Joltu, aby tímto přípravkem mohla otrávit kořeny ve sklepě.

11) V kůži Rebeccy Chambers navštivte kamrlík s chemikáliemi. Na jeho dveře uplatněte dříve získaný kód z biliáru. Prostudujte si rovnice na stěně :

1+2=3; 3+4=7; 2+4=6; 6+7=13; 13+3=16

Další čmáranice pak říká :

Voda=1; Červená=2; Nachová=3; Zelená=4

Podle poslední stránky knihy o V-Joltu (výsledná mixtura na likvidaci Plantu 42) víme, že naším cílem je hnědá látka s označením UMB 16. Její mezistupně pak jsou :

UMB 2 (červená)
UMB 4 (zelená)
UMB 7 (bílá)
UMB 13 (modrá)
NP 003 (nachová)
a žlutá tekutina č.6 (bez specifikace).

Budete potřebovat tři prázdné kádinky, v nichž budete kombinovat jednotlivé složky. Vaše základní suroviny (UMB 2 a UMB 4) najdete v policích. Vodu si napustíte z kohoutku. Nyní už máte dostatek informací pro výrobu V-Joltu (UMB 16). S vytvořeným přípravkem se vraťte do podzemní místnosti vedle akvária.

12) Polijte kořeny V-Joltem a sáhněte na kliku dveří. Rebecca odvedla svoji práci, zbytek je na Chrisovi.

13) Rostlina zvadne, pustí Chrise ze smrtelného objetí, ale za chvíli se opět rozroste. Rozstřílejte ji brokovnicí, nebo ubodejte nožem, jak je libo. V krbu se zableskne Mansion Key s označením "Carving Of Helmet". Ten otevírá dříve zapovězené dveře v rezidenci.

Po opuštění sálu s pokořeným Plantem 42 si vás opět odchytne Rebecca. Je ráda, že je Chris naživu a předává mu vysílačku, kterou snad bude možné se spojit s Bradem Vickersem, pilotem helikoptéry, jenž stále krouží kolem. Nato dívka odchází do pokojíku s chemikáliemi. Jste-li zraněni, běžte tam za ní, ochotná zdravotnice vám tam zdarma ošetří utržené rány (kromě otravy "Poison"). Pak už se můžete vesele vydat zpět do hlavního sídla.

3) Návrat do sídla

1) Rozsviťte si lampičku na stole. Najdete zvláštní knížku - Doom Book a náboje do magnumu.

2) Cestou do 2. patra se stavte v místnosti s bednou. Wesker byl tak laskav a nechal tam dvě várky munice.

3) Prozkoumejte klavír a definitivně se vypořádejte s tvorem, který se vysouká z krbu.

4) Skočte do díry vytvořené plazem. Otevřete hrob a sestupte po žebříku do slepa.

5) Dvě dlouhé chodby vás dovedou do kuchyně. Vedle umyvadla leží Small Key. Rostřílením simulanta na zemi si uvolněte cestu do výtahu. Vystoupíte v druhém patře. Vejděte do velkých modrých dveří.

6) Small Key zpřístupní šuplík ve stolku - náboje do magnumu. Černé dveře vám otevřou cestu do další části knihovny.

7) Povšimněte si tlačítka na poprsí bysty ženy na stěně. Jeho stiskem osvětlíte rohové místo na podlaze. Právě tam natlačte volně postavenou šedou sochu. Odsune se regál a vy najdeteprvní MO Disk. Návrat do první části knihovny. Potlačte skříň na pravé straně a navštivte pokojík s výhledem na heliport.

8) Přistupte k oknu a pokochejte se romantickou scenérií venku. Potřebujete-li, přivlastněte si pozapomenutou pásku do psacího stroje. Opusťte bibliotéku a prozkoumejte skladiště na chodbě.

9) Získáváte velmi těžký, ale užitečný předmět - Battery. Výtahem sjeďte zpět do kuchyně.
Malými dveřmi se dostanete na schody, které vás přivedou do známých míst v prvním patře.

10) Chtělo by to výrazně zvýšit Chrisovu palebnou sílu, proto si skočte do této místnosti.Přistavte si schůdky pod jelení trofej nad krbem a zhasněte vypínačem u dveří. Vystoupejte na schůdky a ze zvířecí hlavy vyjměte svítící červený drahokam - Red Jewel.

11) Zde jej vložte do levého tygřího oka. Získáte velmi účinnou zbraň magnumové ráže - Colt Python. Nastal čas natrvalo opustit rezidenci. Z galerie svých předmětů vyberte Crank a Battery a vyrazte do zahrady. Projeděte přes vypuštěný bazén a svezte se plošinou dolů.

4) Podzemí 

1) Do otvoru ve stěně vložte baterii - zpřístupníte si tak další zdviž. Vyvezte se nahoru do zahrady.

2) Stavte se Crankem napustit bazén. Pak sjeďte zpátky dolů.

3) Bariéra z tekoucí vody zmizela. Můžete slézt po žebříku uprostřed. (Neuškodí vám malá zastávka do ubytovny strážných. V místnosti s bednou navždy odložte čtyřhranný Crank. Jinak vám bude překážet a plést se s kusem, který naleznete později.)

4) Vstupte hned do blízkých dveří po pravé ruce. Ze stěny sundejte plamenomet - Flamethrower. Poté opět zamiřte do dalších dveří napravo. A do třetice doprava - vrata vás zavedou do chodby se zraněným Enricem Marinim, velitelem deklasovaného týmu Bravo. Započatý rozhovor ukončí kulka zákeřného střelce.

5) Zkuste se vydat po stopách vraha. Je pozdě, jediné, co po něm zůstalo, je další klika - Crank (hexagonal) válející se na zemi. Když ji prozkoumáte, zjistíte, že má šestihranné zakončení. Od této chvíle bude vaší nezbytnou pomocnicí. Nyní se vraťte zpět na místo, kde jste vzali plamenomet a pověste zbraň zpět na držáky. Tato akce vám otevře dveře do chodby, kudy Chris vnikl po žebříku do podzemí. Teď se vydejte koridorem kupředu.

6) Použijte hexagonální Crank a uvolněte si cestu ke dveřím. Za nimi najdete další plamenomet. Ať už se vám tato zbraň líbí, nebo ne, musíte si ji vzít. Má zde klíčovou úlohu.

7) Stojíte před první pastí ve stylu Indiany Jonese. Držte se pravé zdi a přibližte se až ke kamenné kouli. Pak se otočte a s valícím se tělesem za zády upalujte podél stěny až za roh ke dveřím. Tam kde koule stála, najdete bubínek s náboji do magnumu a tam kde koule dorazila, se udělal otvor, který vás pustí dále do podzemí.

8) Za červenými vraty vás očekává jeden přerostlý hmyzí exemplář. Až se s ním vypořádáte, budete muset vzít z rohu místnosti bojový nůž, abyste se zbavili pavučin, jež blokují východ (nebo zkuste použít plamenomet).

Dveře po levé Chrisově ruce vedou do místnosti s bednou a zápisem (můžete se zbavit nože a vytáhnout si Doom Book), dveře na druhé straně (otevírají se ovšem zavěšením plamenometu) ústí do další chodby s kamennou kuličkou. Teď si však můžete svůj závod o život výrazně ulehčit. Použijte hex. Crank (třikrát za sebou), dokud se otvor ve zdi nepřesune na levou stranu. Pak teprve "vyprovokujte" valící se kámen a schovejte se do přemístěného otvoru.

9) V místě, odkud kámen vyjel, objevíte druhý MO Disk a mapu podzemí (to brzo...).

10) Tajná místnost. Otvor na kliku vysouvá ze stěny kamenný blok. Před toto místo tedy nasuňte sošku, abyste ji kvádrem vytlačili pryč ode zdi. Potom už ji jen přemístěte na světlý čtverec na podlaze. Z výklenku vyjměte Doom Book 2.

11) Plošina vás vyveze ke kruhovému bazénku.

12) Příkazem "check" v menu prozkoumejte Doom Book. Natočte ji hřbetem od sebe a akčním tlačítkem otevřete. Získáte Eagle Medal, z druhé knihy pak Wolf Medal. Tyto vsuňte do příslušných otvorů v kašně. Tajný výtah vás sveze do nitra země. Bytelná pancéřová brána nejde otevřít, sestupte tedy po žebříku do patra B2.

5) Laboratoře (hesla do počítače)

1) Koridorem se zábradlím bloumají tři zombie. Odpalte je v a uličce se stolkem vezměte třetí MO Disk. Schody vás zavedou níž. Podlaží B3 je plné exhibicionistů bez oblečení, které jejich úchylka neopustila ani po vlastní smrti. Vstupte hned do vrat vedle schodiště. Navštivte místnost po Chrisově levé ruce.

2) Rozsviťte světlo. Rozumíte-li anglicky, přelouskejte si vzkaz výzkumníka Johna pro jeho přítelkyni Adu. Povšimněte si hlavně krkolomných znaků v závěru zprávy. Přejděte k obrazu na stěně. I tady jsou stejné klikyháky. Odsuňte skříň. Objeví se spínač ultrafialového světla. Aktivujte jej a opět běžte k obrazu. Biblická malba vám nyní poskytne cenné informace. Přiřazením písmen ke znakům získáte heslo "MOLE". Vraťte se zpět do chodby se schodištěm a mezi mrtvými nudisty prokličkujte až do dveří s červeným štítkem.

3) Z podlahy zvedněte zásobník diapozitivů - Slides a posaďte se k počítači. Vzpomeňte si na Johnovu zprávu a zadejte :

Login : John
Password : Ada

Zvolte si podlaží B2 a odblokujte elektronické zámky (heslo je MOLE). Totéž učiňte s patrem B3. Vypněte počítač a vyběhněte po schodišti do B2.

4) V místnosti s promítačkou je skrytý cuplík ve stěně. Jeho stiskem dojde k odsunutí sloupu. V poličcce leží Lab Key (Power Room key). Vložte Slides do promítačky a prohlédněte si tajný materiál. Pak opět seběhněte do B3.

5) Pomocí klíče P. Room Key otevřete vrata. Protější dveře vedou do místnosti s bednou a zápisem. Jelikož výtah jedoucí do B4 je bez proudu, budete se muset pokusit přívod elektřiny obnovit. Vstupte do šedých ocelových vrat na opačném konci chodby, než je výtah. Dejte si velký pozor, strojovnu obývají dříve nepoznaná monstra útočící ze stropu.

6) Zapněte kontrolní panel na stěně. Úzkými dveřmi na druhé straně se protáhnete do další místnosti.

7) Naproti vchodu je zařízení na tisk kódovacích štítků. Zde použijte libovolný MO disk. Získáte první Passcode. Pak přejděte do haly s generátorem.

8) U monitoru v pravé části (z hlediska mapy) obnovte dodávku el. enerie do zdviže (druhá obrazovka aktivuje detonační systém, na to je ale ještě čas). Vraťte se k výtahu.

9) Zapněte tlačítko vedle dveří zdviže a vyslechněte rozhovor s Rebeccou. Společně pak sjeďte do B4. Potkáte Weskera, který se přizná k zastřelení Enrica a vzápětí obrátí svou zbraň proti mladé zdravotnici. V síni s Tyrantem pak vypustí monstrum z jeho kóje a poštve jej na Chrise. Situace se mu sice mírně vymkne z rukou, to však nic nemění na tom, že si s kreaturou nakonec budete muset poradit sami.

Až Tyranta srazíte na podlahu, zaskočte k ovládacímu pultíku vedle mrtvého Weskera a odblokujte si vrata ze sálu. Venku vás čeká příjemné překvapení. Rebeccu zachránila její neprůstřelná vesta, takže můžete výtahem vyjet zpět do B3. Tam se osmnáctiletá dívka rozhodne nastavit detonační systém a vyhodit celé sídlo do povětří. Chris má zřejmě rád adrenalinové záležitosti a tak jí tento nápad schválí. Rebecca odběhne k pultu časovače výbuchu (můžete se tam za ní podívat, je to stejná místnost jako v bodě č. 8). Chris má však na starosti ještě jiné záležitosti. Je třeba zachránit Jill z vězeňské cely. Chybí ještě dva Passcody. Takže do práce.

10) Natlačte dvě bedny na dva mřížkované otvory v podlaze. Teprve potom mezi ně vsuňte schůdky a vlezte do ventilační šachty.

11) Rozhlédněte se po márnici. Na stolku je opět mašina na Passcody. Vložte do ní MO disk, vyjede vám druhý Passcode.

12) Vystřílejte zahnívající naháče a v tiskárně kódovacích lístků proměňte poslední MO disk na třetí Passcode.

13) Na konci chodby vedle ocelových vrat nasázejte všechny tři passcody do čtečky (půjde to samo, lístky jsou založeny ve vašich složkách "Files").

14) Vytáhněte Jill z cely a utíkejte do B2.

15) Vybrakujte bednu. Nacpěte si kapsy léčebnými medikamenty a střelivem (jedno místo si ale nechte volné) a vylezte po žebříku nahoru. Vítejte zpět na patře B1. Vstupte do pancéřových dveří. V koridoru se zapne vysílačka, volá Brad Vickers, pilot vrtulníku, je pořád ještě ve vzduchu, ale dochází mu palivo. Je nutné si pospíšit a dát mu signál. Z podlahy seberte baterii a o pár kroků vedle ji vložte do otvoru ve stěně. Zdviž jste zprovoznili, na poslední chvíli přibíhá i Rebecca Chambers. Zdálky se ozývý řev blížících se monster. Nebojácné ženy se o ně postarají, Chris musí výtahem nahoru.

Finální odpočet před výbuchem byl zahájen. Zbývají sotva tři minutky času. Po vystoupení ze dveří vezměte ihned z dřevěné bedýnky u nohou světlici a okamžitě ji použijte. Objeví se helikoptéra, ale vy si budete nejdříve muset dořešit záležitost s Tyrantem. Není dobré jen utíkat před jeho útoky, snažte se do něj také co nejvíce střílet. Čím víc ran netvor inkasuje, tím rychleji vám Brad shodí dolů raketomet. Tato zbraň pak definitivně ukončí Tyrantovy sadistické choutky (jen ho musíte trefit, máte na to celé čtyři pokusy). Vše, co mělo být vykonáno, stalo se. Počkejte si na závěrečné titulky a bonusy, které jste obdrželi.

Resident Evil 2

Resident Evil je sakra dobrá hra a zaslouží si, aby jí byl sepsán patřičný návod. Zde je… Předesílám, že hra je velice násilná a takřka brutální, a proto ji radši neukazujte mladšímu bratrovi. A pokud již jste jednou mladší bratr, neukazujte ji rodičům.

Dělí se do dvou misí, přičemž obsahem tohoto návodu bude toliko část první, neboť celkový obsah by tyto stránky pravděpodobně neunesly. Totiž, poté, co dokončíte hru s libovolným charakterem (Claire/Leon), budete vybídnuti k uložení pozice a nahrání této pozice z druhého CD, čímž začíná mise druhá. Pro objasnění - poté, co ukončíte hru s Claire, uložíte pozici, vyměníte CD a hrajete druhou stránku mise - tedy za Leona, který se objeví po havárii na opačné straně hořícího vozu. Objektivně vzato se sice jednotlivé úkony v obou misích vcelku opakují, nicméně jsou jinak časově uspořádané a v mírných modifikacích.

Hlavními zásadami je těchto pár vět: Co se dá sebrat, to se nejspíše na něco hodí. Vše, co se hýbe, je nepřítel. Přítele není možné zabít. Inventář není nafukovací. Na zombii je Magnum jako stvořené, nicméně usmrtit havrana tímto nástrojem je plýtvání, naučte se šetřit municí a správně ji používat na jednotlivé cíle. Pozice se dá ukládat pouze máte-li pásku do psacího stroje a stojíte-li zrovna u nějakého. Jako úschovny věcí, které zrovna nepotřebujete, použijte velké bedny, předměty v nich uložené jsou k nalezení i v kterékoliv jiné takovéto bedně. Všechno pečlivě nejdříve prozkoumejte. Vaše možnost ukládat pozici je limitována počtem pásek. A hlavně, nikdy nezapomeňte, že je to pouze hra.

První mise:

Claire:

Prostřílejte se postupně až do obchodu se střelivem. Zombie se vcelku brzy postarají o to, aby si již nechal svá tajemství pro sebe, neboť vtrhnou do místnosti a fyzicky ho eliminují. Projděte dvorkem, po schodech na terasu, a až na ulici k autobusu. Vstupte do policejního areálu města Raccoon. V jediných otevřených dveřích naleznete policistu, který Vám věnuje kartu, s jejíž pomocí otevřete v počítači ostatní dveře. V levých dveřích najdete policejní záznamy s číslem od trezoru a stolek v rožku skrývá také jistá tajemství. Pokračujte zadními dveřmi po chodbě a následně pak konferenční místnosti. Seberte zprávu a v zadní části si prohlédněte obraz. Až budete mít zapalovač, vraťte se sem – pomocí ohně založeného v krbu se vyloupne z obrazu červený drahokam. Jděte dál po chodbě, dojdete ke schodům. V kanceláři najdete druhou zprávu.

Ve druhém patře jděte k soše třímající rudý drahokam. Odsuňte menší sochy na opačné strany tak, aby stály na vyznačeném místě a směřovaly doprostřed, na sochu prostřední. Ta uvolní poté stisk a drahokam je Váš. Projděte dveřmi a vstupte do S.T.A.R.S. kanceláří. Naleznete deník, plaketu s jednorožcem a zbraně ve skříni. Při odchodu zazvoní fax a budete si moct přečíst další zprávu. Nyní se vraťte do haly, kde vložte do fontánky plaketu, čímž získáte pikový klíč (spades). S jeho pomocí otevřete ty dveře, které mají na sobě vyrytý symbol piků. Bude-li klíč nadále k nepotřebě, automaticky Vám bude nabídnuto jeho odstranění z inventáře. V prvních dveřích najdete policejní zprávu a po přisunutí žebříku ke skříni i kliku. Jděte do chodby s S.T.A.R.S. kancelářemi, a na jejím konci použijte opět klíč. Potkáte Leona.

Zamiřte do knihovny, přičemž po cestě můžete otevřít malý stolek. Vyjděte na římsu a jděte až na její konec, kde se propadnete. Prohlédněte si vyjevení na zdi a stiskněte červené tlačítko. Nyní pomocí tlačítek na jednotlivých regálech uspořádejte regály tak, aby odpovídaly nákresu. Získáte Serpent Stone. Širokými dveřmi se vydejte haly. Spusťte požární žebřík a jděte na druhý konec. Naleznete zde diář sekretářky a zapalovač (co takhle ten obraz nad krbem v konferenční místnosti?). Pokračujte pravou chodbou až k hořící helikoptéře. Sestupte po schodech dolů a v domku seberte uzávěr ventilů. S jeho pomocí uhaste oheň, ježto pohltil helikoptéru. Vraťte se k jejímu přednímu konci a vstupte do pravých dveří. Seberte kárový klíč (diamond) a máte-li již oba drahokamy, vložte je soškám po stranách do určeného místa. Získáte půlku Jaguar Stone. V chodbě se schody a temnou komorou otevřete kovové dveře pomocí klíče. Seberte C4 a film. Dalšími dveřmi se dostanete do západních kanceláří, kde se skomírající policista změnil na rozběsněnou zombii. Na stole seberte rozbušku, kterou zkombinujte s C4kou. Dále najdete uvítací dopis a pár drobností.

Cesta za druhými dveřmi vede na východ. Vejděte do modrých dveří, kde naleznete trezor. Použijte kombinaci 2236 – získáte mapu a zbraň. Najděte druhé dveře se symbolem kár a otevřete je… jedná se o výslechovou místnost, kde je možné sebrat Eagle Stone a prodlužovačku. Ta je dobrá pro spojení ovládacího panelu se zdrojem energie, ať už v levé či pravé spojovací chodbě.

Dojděte k vraku helikoptéry a ke dveřím položte výbušninu. Po výbuchu vnikněte dovnitř. Objevíte šerifa Ironse a mrtvou starostovu dceru. Vytraťte se druhými dveřmi, kde po rozsvícení objevíte Sherry a deník. Nyní se vydejte do pokoje, kde byl šerif. Toho tu nenaleznete, zato získáte jeho osobní deník a srdcový klíč (heart). Otevřete jím adekvátní dveře (vedle východních kanceláří) a na konci chodby se dejte do suterénu. Cestou vlevo dojdete kolem pitevny ke dveřím a poté průlezu do kanalizace. Přesně to udělejte a až budete dole, zajděte do skladu. Zde doporučuji hru uložit. Až vyjdete, převezmete totiž kontrolu nad Sherry. Výtahem se svezte nahoru a kličkujte mezi psy jak kybernetická myš. Přeběhněte do místnosti s pákou a vodní nádrží. Slezte dolů na dno a uspořádejte bedny tak, abyste vytvořili můstek, po kterém je možno přejít na druhou stranu. Spusťte páku, čímž se dostanete na druhou stranu, kde seberte křížový klíč (club). A vraťte se zpět, kde jste s Sherry začali. Opět budete totiž Claire.

Pomocí křížového klíče otevřete pitevnu, kde naleznete červenou kartu. Další dveře jsou energetickým centrem. Nastavte rovnováhu elektrické energie nastavením první, třetí a páté páčky nahoru a druhé a čtvrté dolů. Díky tomu bude identifikátor karet fungovat a budete tak moct nabrat pár věcí plus postranní kapsičku, která Vám zvětší počet míst v inventáři z osmi na deset.

Ve dveřích hned nad schody naleznete deník. A poslední dveře, které něco skrývají, se nachází naproti odposlechové místnosti. Seberte film ze stolu a pomocí zapalovače zapalte kamna v rohu. Poté v pořadí prostřední, pravý a levý zapalte jednotlivé hořáky, získáte ozubené kolo. S klikou a kolem se vydejte do knihovny, po schodech nahoru, a pořímse dál, kde do otvoru ve zdi vložíte kliku a do mechanismu kolo. Získáte druhou polovinu modrého kamene, který ve spojení s polovinou první dává dohromady kompletní Jaguar Stone. Se všemi třemi kameny dojděte do šerifova pokoje za vrakem vrtulníku. Odsuňte obraz a do otvorů zasuňte Serpent, Eagle a Jaguar Stone. Otevřou se tajné dveře. Zabavte papíry ležící na zemi a stiskněte červené tlačítko.

Šerif se sice bude snažit Vás odstranit z tohoto světa, nicméně zlá choroba ho sklátí dříve nežli on Vás. Dírou v rohu slezte po žebříku o patro níž. Zabijte potvůrku systémem “nejdříve malé, pak tu velkou…“ a vraťte se pro Sherry. Spolu pak dojděte až dolů k bráně. Sherry se Vám za ní šikovně ztratí. A opět si můžete začít zvykat na malé dětské tělo – nemotorné a slabé. Jděte tedy stále kupředu a v místnosti se zombií utečte ventilační šachtou. Tunelem s netopýry pouze proběhněte a pokračujte dále. Seberte stříbrnou medaili, čímž Vaše působení v těle Sherry opět odpadá a nyní jste opět Claire.

Proběhněte chodbou a dostanete se do místnosti. Na stole seberte papíry. Po otevření dveří vedle zdviže můžete slézt dolů, ale tato vycházka vede toliko k doplnění inventáře o několik bezvýznamných položek. Sjeďte tedy výtahem dolů a ze zdi strhněte mapku kanalizací. Pokračujte dále dveřmi přímo do stoky Projděte zamřížovanými dveřmi a dejte se doleva. Hned za dveřmi potkáte Sherryinu matku, Annette. Použijte uzávěr ventilů na ovládání mostu, čímž ho dostanete do dolní pozice. Po překročení mostu použijte uzávěr opět. Projděte chodbou až na konec, kde na Vás vyskočí aligátor. Až před ním budete unikat podél červeného tlačítka, stiskněte ho, čímž aligátor pozře bombu, která po jemné aplikaci střelné zbraně aligátora patřičně umravní. Druhým způsobem je zabití přímo. I to je možné.

Na konci chodby odemkněte vrata a jděte k Sherry. Seberte medaili a vylezte pryč z tohoto místa. Nahoře se dejte doleva a přejděte opět přes most. Vlevo naleznete zlatou medaili a zápisky. Napravo od mostu je pak místo, kde můžete použít znovu uzávěr. To zastaví větrák a Vám se tak podaří prolézt po žebříku dál. Dojděte až k místu, kde Vám vodopád bránil v cestě dál. Do skříňky vlevo od Vás vložte obě medaile a projděte dveřmi. Vedle lanovky, vpravo, naleznete ovládací panel k jejímu napájení. Aktivujte jej a svezte se. Vedle dveří naleznete vrhač světlic. Pomocí zapalovače jej zapalte – objevíte v záři světla malý klíček v rohu místnosti. Postupně se přes místnost, kde je možné hru uložit, dostanete až ke kabině. Vejděte do ní a seberte klíč visící na zdi. S ním aktivujte spouštění celé plošiny. Pouze souboj s Williamem přeruší romantický sestup.

Dojděte do západní části a projděte jedinými možnými dveřmi. Seberte dvoje poznámky a aktivujte anti-B.O.W. program. Nyní se vydejte do východní části a projděte zamrzlými dveřmi. K mání zde je fuse case a přístroj, na který součástku použijete. Výsledný produkt použijte na prostřední plošině. Od nyní půjdou otevřít vrata v západní části. Otevřete je po žebříku slezte dolů. V místnosti s monitory najdete mapu laboratoří. Pokračujte dál a za širokými dveřmi můžete najít zbraně ve skříňce, na kterou použijete malinkatý klíček. V rohu místnosti jsou pak automaticky se otevírající dveře, za nimiž kromě zombií naleznete i červenou kartu. Při východu z místnosti potkáte Annette. Nicméně, bude napadena Williamem a dá Vám na rozloučenou návod na protilátku. Pomocí červené karty otevřete dveře, kolem nichž jsou vejce. Zlikvidujte obří můru a posléze i ty malé kolem počítače. Zadejte heslo “GUEST“. Poté uhánějte do východní části. Seberte nádobku na vakcínu a rozsviťte. Tím odhalíte MO disk. Položte nádobku na sérum k počítači a stiskněte tlačítko na přistroji napravo. Tím získáte základ pro tvorbu protilátky. Nyní se vraťte zpět do laboratoří, kde jste nalezli červenou kartu. Pre-sérum vložte do počítače v rohu místnosti a stiskněte tlačítko – získáte tak opravdové sérum.

Pokračujte ke dveřím, které vyžadují MO disk. Předem upozorňuji na to, že za těmito dveřmi proběhne poslední bitva s Williamem, proto doporučuji se obložit patřičným arzenálem. Až William zemře, výtahem sjeďte dolů, kde doběhněte ujíždějící vlak. Všichni jsou zachráněni a Claire již má svůj díl za sebou.

Leon:

Rozdíl v první misi mezi Leonem a Claire je ten, že Leon nesbírá kameny, ale figurky, které jsou umístěné na stejných místech jako kameny v předchozím případě, proto je tento návod použitelný i pro hru s Leonem. Rozdíly nastanou v momentě, kdy vejdete na parkoviště. Potkáte zde Adu Wong. S její pomocí můžete odtlačit vozidlo, které brání průchodu do zadní části. Až se tam dostanete, projděte až dozadu k celám, kde potkáte Bena. Seberte páčidlo, s jehož pomocí odsuňte v předchozích dveřích poklop. Slezte dolů. Dojdete až ke skladišti a poté do místnosti, kde je možné použít figurky, které berete namísto kamenů. Až z místnosti vystoupíte, budete ovládat Adu.

Projděte na druhou stranu, kde uspořádejte bedny tak, aby se po nich dalo přejít. Získáte tak křížový klíč. Vraťte se zpět na místo, kde jste naposledy viděli Leona, a budete ho opět ovládat. Držte se tedy návodu na použití klíče a až budete mít sbírku všech čtyř figurek kompletní, vraťte se dolů, k místu, kde je možné použít figurky. Zabijte ošklivou příšeru a po zasunutí postaviček budete moci pokračovat dále. Naleznete zápisky a potkáte Adu. Budete postřeleni a tak nyní budete opět hrát za ni. Vylezte za ženou po žebříku nahoru a poté skrze ventilační šachtu. Přejděte po mostu a slezte po žebříku dolů. Pak je řada opět na Leonovi.

Pokračujte dále podle návodu pro Claire, jen v okamžiku, kdy v laboratoři ve východní části seberete MO disk, Vás při odchodu napadne Annette a pak i Ada. Dojděte až k hlavním dveřím , použijte MO disk a zkontrolujte si, máte-li dostatek munice. Čeká Vás totiž souboj s Williamem. Pak sjeďte výtahem dolů a opět konec.

Druhá mise:

Leon:

Vystřílejte vše, co hne brvou a pokračujte na policejní stanici. V domečku seberte klíče, kterým otevřete vchod do dalšího domku, na opačném konci dvorku. Ocitáte se ve vnitřním traktu. Vylezte po schodech nahoru a zjistíte, kterak se helikoptéra napasovala do policejní stanice. Vejděte dveřmi do budovy. Chodbou s havrany projděte až na konec. V čekárně pak seberte klíček a deník. Jděte na římsu. V její polovině stáhněte požární žebřík, na druhém konci pak seberte plaketu s jednorožcem. Vsaďte ji do fontány a získáte pikový klíč. Vraťte se zpět do havraní chodby a dveřmi po pravé straně se dejte po schodech do spodního patra. V hlavní místnosti seberte uzávěr ventilů, s jehož pomocí uhaste oheň u hořící helikoptéry. Cestou zpět do nitra budovy zlikvidujte dáreček, jež k Vám spadnul z nebes a pokračujte dál. Vejděte do dveří naproti přední části vraku helikoptéry a tam seberte modrou kartu. V hale slezte po řebříku dolů a spusťte počítač – použijte kartu, čímž se Vám otevřou dveře do levého křídla budovy a do knihovny. Vejděte do čerstvě otevřených dveří, kde se dají sebrat zápisky a něco málo arzenálu ze stolku.

Projděte dveřmi do chodby. V zamčených dveřích naleznete další spisy a pokud si chcete přilepšit, dotlačte stoličku ke skříni a podívejte se, co je na ní. Jděte dál. V Briefing Roomu seberte poznámky a v zadní části si prohlédněte obraz nad krbem. Pomocí zapalovače zažehněte oheň a získáte drahokam. V kanceláři pod schody najdete druhou část poznámek o záchranných operacích. Vyjděte nahoru, proveďte opět rošádu se sochami, získáte další drahokam (oba dva posléze použijte v místnosti, kde jste nalezli modrou kartu – dostanete figurku krále). Pokračujte dále do kanceláře S.T.A.R.S., kde seberte Chrisův diář a pak ještě pár drobností. Projděte až na konec chodby a dál, kde najdete Sherry. Pravda, ihned uteče, ale přinejmenším po sobě zanechá kárový klíč, a to se taky počítá. Vraťte se kousek doleva, potkáte Claire. Dejte se boční chodbou. V knihovně vyjděte po schodech, jděte až na konec, propadnete se a můžete si prohlédnout, jaké má být uspořádání jednotlivých regálů. Uspořádejte je tak pomocí tlačítek, získáte figurku střelce.

Jděte dolů pod schody (k fotokomoře) a na opačném konci chodby odemkněte károvým klíčem kovové dveře. Přes archiv se tak dostanete do západních kanceláří. Zde najdete srdcový klíč, další malý klíček (slouží k otevření stolku před knihovnou) a poznámky pro Leona zanechané na stole. Toliko v levém křídle, nyní do pravého. V druhé chodbě naleznete zamčené kovové dveře. Odemknete je károvým klíčem – vevnitř naleznete další figurku věžičky. Vraťte se k velkým modrým dveřím a projděte jimi. V zadní části naleznete dveře, na které platí srdcový klíč. Na konci chodby sestupte po schodech dolů a dejte se doprava, do místnosti s regulací elektrického rozvodu. Dejte první, třetí a pátou páčku nahoru, ostatní dolů. Kromě toho ještě seberte mapu podzemí. Projděte až na parkoviště, kde se setkáte se slečnou jménem Ada Wong. Pomozte jí odtlačit vůz. Pokračujte do prvních dveří, kde naleznete kromě vzteklých psů i kanál. Vyjděte ven a na konci najdete Bena a otvírač kanálů. S tím se vraťte k psům (nyní již pravděpodobně mrtvým) a otevřete průchod do stoky. Projděte jí a vejděte do dveří vedle nápisu septic pool. Při vycházení potkáte Adu. S ní se protáhnete průlezem nade dveřmi, kde pak potkáte Sherry. Ta, pochopitelně, uteče. Zůstane po ní jen medailon. Protlučte se až k místnosti s bednami. Uspořádejte je do řady a stiskněte tlačítko. Získáte klíč. Po návratu k vratům z Vás bude opět Leon.

Dostaňte se zpět na parkoviště a dále pak na pitevnu. Najdete tam červenou kartu, která se hodí k otevření dveří se čtečkou. Je to muniční sklad, tudíž je asi zřejmé, co zde bude k nalezení. Nyní opusťte suterén a dejte se do zamčených dveří. Naleznete náboje a deník. Po žebříku v hale se vyšplhejte nahoru a jděte do chodby s hořící helikoptérou. Totiž, s uhašenou helikoptérou. Claire mezitím uvolnila průchod dál. V místnosti naleznete na křesle šerifův deník. Budete*li pokračovat druhými dveřmi, získáte další deník a kliku. Cestou ven potkáte starého známého, nicméně bavte se s ním stejně jako minule řečí olova.

Dojděte k posledním zamčeným dveřím, na které Vám pomůže křížový klíč. Zapalte kamna, a pak stiskněte tlačítka na prostřední, pravé a nakonec levé lampě. Objeví se opět nezmar – ani teď se nehodláte bavit. Seberte ozubené kolo a jděte do knihovny. Dlužno však podotknout, že vlezlost některých lidí nezná mezí a setkání se bude opakovat počtvrté. V knihovně vyjděte po schodech a projděte dveřmi, až se dostanete do věže. Použijte kliku na otvor ve zdi a nahoře doplňte mechanismus o ozubené kolečko. Stiskněte tlačítko, seberte objevivší se poslední chybějící figurku koně a seskočte. Přijděte k Benově cele – dostanete kompromitující materiály a můžete ještě dát krátkou řeč s Adou. Nyní se přes parkoviště vydejte do stok. V místnosti, kde se vkládají figurky do zámku, potkáte Williama. Zlikvidujte ho. Postupně nasázejte všechny čtyři figurky vedle dveří a pokračujte dál - potkáte opět Adu.

Projděte stokou až do kontrolní místnosti a tam pak sjeďte výtahem dolů. Leon bude postřelen a tak budete opět Ada. Pronásledujte ženu stokami a poté i ventilací. Nakonec se obě setkáte. Až skončí animace, přejděte most, sejděte po žebříku a OINK… už jste opět Leon. Popadněte mapu a dejte se s chutí do stok. Vlevo najdete při prozkoumání mrtvol medaili a klíček. Dojděte až k mostu. Použijte uzávěr ventilů a most přejděte. Na druhém konci však použijte ventil ještě jednou. Dostáváte se do chodby, na jejímž konci na Vás čeká aligátor. Vraťte se zpět a bombou/zbraněmi se do něho pusťte, dá se zabít. Posléze se vraťte na konec chodby, stiskněte tlačítko a skočte do stoky a na ostrůvek za Adou. Po překročení mostu se můžete dát buďto vlevo (kde seberete zlatou medaili a zápisky) nebo vpravo. Ventilem zastavte větrák a prolezte na druhou stranu, kde vsuňte stříbrnou a zlatou medaili do přístroje po pravé straně. Na nástupní plošině přivolejte lanovku a poté do ní nastupte. Cesta bude sice plná dobrodružství, ale Williamova ruka po pěti střelách změní svůj původní úmysl a nechá Vás na pokoji. Vystupte z lanovky a pomocí zapalovače odpalte světlici – zahlédnete klíček, jenž seberte.

Další postup přenechejte přítelkyním zbraním. Opravdovou lahůdkou jsou ovšem části brokovnice, které v kombinaci se stávající utvoří skutečnou medvědici. Dostanete se postupně do další místnosti. Ada začne hledat cosi v počítači a vy se vydáte ven. Na zdi visí dosud ještě erární mapa, nicméně, máte-li zájem… Sjeďte plošinou o patro dolů. Na jejím konci se setkáte s někým, kdo tu již hodně dlouho nebyl. Seberte klíček a vraťte se k Adě, které klíček dáte. Vyjděte z místnosti, stiskněte tlačítko na ovládacím panelu a až budete moci opět pohybovat postavou, vyjděte ven a dejte Williamovi za vyučenou. Poté se vraťte dovnitř.

Po animaci opět vystrčte hlavu z vozu a protáhněte se ventilační šachtou. Dotlačte velkou bednu na výtah a svezte se s ní dolů. Bednu pak dotlačte ke dvěma dalším a s jejich pomocí se vyškrábejte nahoru ke dveřím. Ty jsou nicméně zamčené. Slezte dolů a dejte se doleva. Výtahem sjeďte dolů a aktivujte v zadní části hlavní výtah. Až se Vám tak podaří ještě se vraťte pro zápisky v mezipatře a pak již zpět k místu, kde jste se dostali do chodeb z šachty a směrem k výtahu. Sjeďte dolů. Upalujte do vozu, ve kterém je (nebo spíše má být) Ada. Zklamáni její absencí se vydejte jedinými dveřmi, které umožňují postup dál. Ve středu se dejte doprava, do západní sekce. V posledních dveřích na konci chodby najdete červenou kartu, zápisky a info o registraci. Rovněž se můžete protáhnout šachtou do vedlejšího pokoje. Odtud Vaše kroky povedou do východní sekce, kde po použití červené karty odhalíte syntetické centrum. Jděte do zamrzlé laboratoře, kde seberte obal na zdroj, který použijte na blikající přístroj. Výsledek lze s spěchem použít na prostřední plošince, čímž zalijete některé elektrické okruhy opět elektrickým proudem.

Jděte do západní části, otevřete dveře a zlikvidujte rostliny. Žebříkem slezte dolů a jděte stále rovně. U monitorů můžete najít mapu podzemních laboratoří. Zde doporučuji si uložit pozici. Pokračujte dál a vejděte do velkých dveří. Obsahují mnoho zombií, ale především klíč ke dveřím, k nimž jste se museli dostávat pomocí beden. Jako tradičně, něco do toho skočí, ať již Annette (Williamova choť, Sherryina matka) nebo neodbytný návštěvník, který pošesté ochutí kyselkavou příchuť Vašich nábojů. Procházejíce se chodbou za dveřmi, od nichž máte klíč, zjeví se zelenkavý přízrak posedmé. Bohužel, nyní se do všeho začne plést i Ada, za což zaplatí posléze životem. Jedinou jistotou je však to, že pan Přízrak se již neobjeví, neboť spadnul do tavícího kotle. I když možná… Na zemi naleznete ležet malý klíček, však velké důležitosti.

Jeďte výtahem dolů pro Sherry a zaneste ji do výtahu. Vsuňte klíček do panelu na druhé straně a doneste Sherry do vlaku. V jeho zadní části se na zemi nachází Platform Key. Pomocí jeho otevřete branku hned vedle vlaku. Po mostě přeběhněte přes trať a stiskněte červené tlačítko. Seberte obě zástrčky a po proběhnutí dveřmi je zasuňte do přistaveného generátoru. Objeví se William, ačkoliv decentně doutnající. Boží pomoc v podobě raketometu ukončí prozatím jeho trápení. Vraťte se poté k vlaku a otevřete bránu před vlakem pomocí tlačítka. Nyní je zcela zřejmé, že je třeba běžet zpět do vlaku do kabiny a spustit ho. To proveďte, přidá se k Vám Claire. Zde by tento příběh končil…, kdyby se William nedostal i do vlaku. Proto je v polovině cesta přerušena. Jděte do zadních vagónů a střílejte čím můžete po “cizí hmotě“. Až tak provedete, vraťte se směrem ke kabině. A zbytek je již otázkou renderované video sekvence

Claire:

Návod pro druhou misi je identický s tímto, proto se držte jeho a pouze opět v momentech, kdy budete sbírat kameny nebo figurky, si uvědomíte jisté rozdíly. Nebudete-li si v některých lokacích již vědět rady, jak dál (což pochybuji), řešení vyčtete na předchozích stranách. Brala-li tedy Claire dynamit, bude ho brát opět, de facto se jedná o stejné akce jako v předchozích případech , pouze prakticky retrospektivně uspořádané. K propracování se až na konec hry Vám zcela postačuje dosavadní návod, který předvádí způsob, jak který problém řešit. Ať už v první či druhé misi. Poté, co se zbavíte zeleného přízraku, jděte hledat Sherry – na centrální plošinu. Seberte klíček a vydejte se k hlavnímu výtahu. Sjeďte dolů a pokračujte pomocí návodu o odstavec výš až k vítěznému konci. Voila… bylo mi radostí.

Resident Evil 3: Nemesis

1. Ulice

Po skončení proslovu tlusťocha na začátku hry, vezměte spray (F-Aid), náboje do ručnice a běžte po schodech do horní místnosti, musíte zde najít klíč od skladiště (Warehouse Key). Ještě si musíte doběhnout do kabinetu pro střelný prach. Odemkněte dveře dolů, projděte chodbou a jedinými dveřmi se vydejte dál. Vyjděte dveřmi nalevo a běžte rovnou k dřevěné podlaze, ale pozor na otrhané chlápky, kteří se vyřítí ze dveří nalevo.Zabijte zombie a jděte po schodech dolů, kde najdete mrtvého muže, od kterého získáte kulovnici a olej na svícení. Poté se vraťte zpět do chodby. Jděte do průchodu napravo, sbírejte bylinky a projděte dveřmi na konci. Musíte zabít pár zombíků. Když je všechny zabijete, zjistíte, že dveře,které jsou u baru, jsou zamčené zevnitř. Rozhlédněte se kolem, vlevo uvidíte bedny,které blokují nouzový východ, a vylezte po nich nahoru. Seberte první lampu, která visí na zdi. Běžte po schodech a po cestě sbírejte byliny. Po sebrání bylin se vraťte zpět dolů, zabijte zombie a vejděte do dveří. Běžte rychle rovně, dolů po schodech napravo, kde uvidíte Brada, jak bojuje se třemi zombíky. Zabijte dva zbylé otrhance a jděte za Bradem do baru, kde na vás čeká video sekvence.

Seberte zapalovač Zippo, nalijte do něj olej a jděte zpátky, kde jste zabili dva zombie. Jděte po schodech nahoru a tam zahněte doprava. Jděte únikovou chodbou a jděte do dveří na konci.

Utíkejte rovně a uvidíte bandu zombíků, kteří se snaží dostat skrz kovovou bránu. Podívejte se na dveře a brána povolí a banda jí projde. Vy však zůstaňte v povzdálí a střelte do červeného sudu, který exploduje. Natrhejte byliny a použijte zippo na olejem nasáklý provaz a tak se dostanete do další oblasti. Proběhněte kolem ohně. Pekelné psi ignorujte, ale světla blikajícího na zdi si všimněte. Brzy se sem totiž budete muset vrátit. Pokračujte chodbou dál a vejděte (SAVE) do místnosti, která je po vaší levici. Seberte z police střelní prach a hned si hru uložte. Nemesis čeká. Vydejte se bránou směrem na sever a utíkejte na stanici policie. A máme tu nemesis. Pochopitelný a omluvitelný je útěk, ale pokud se rozhodnete bojovat, získáte Bradovu kartu STARS, která vám později ušetří čas. A když příšeru zabijete, získáte navíc i speciální předmět. Pokud chcete tohoto borce porazit, bude vás to stát spoustu munice, ale vyplatí se to. Když vám bude připadat, že se potřebujete trochu uzdravit, můžete se vždycky vrátit dveřmi, kterými jste předtím přišli a Nemezis tu bude také ponávratu. Až ho zabijete, prohledejte Bradovo tělo a vemte mu jeho STARS kartu. Na policejní stanici dejte kartu do počítače, který je na prostředním stole a dostanete heslo (které je pokaždé jiné). Vezměte si z policejní stanice mapu, běžte do kanceláře v rohu a seberte zprávu Marvina Branagha. Vezměte si náboje a odejděte dveřmi, které jsou na protější stěně. Zkontrolujte blikající červené světlo a seberte modrý drahokam. Pak zkontrolujte světlo, které bliká na protější straně místnosti. Napište heslo, které jste získali z hlavního počítače a seberte Emblem key.

2. Možnosti - útěk

Až Jill uteče na policejní stanici, seberte z prostředního stolu byliny a mapu a zmizte dveřmi, které budou jako jediné otevřené. Vejděte do dveří na konci místnosti, zkontrolujte první světlo na trezoru a vezměte si modrý drahokam. Místnost opusťte druhými dveřmi, jděte dál chodbou a vejděte do třídy. Na stole najdete kartu STARS, samozřejmě ji seberte a použijte ji na počítač v hlavní místnosti, aby jste získali heslo. Až tak učiníte vraťte se do místnosti, kde se shromažďují důkazy a zkontrolujte druhé světlo. Napište heslo, které jste získali z počítače a seberte Emblem key. Teď se vydejte po schodech. Na schodech si dávejte pozor na zombie. A dostaňte se do místnosti STARS. V místnosti najdete zbraň a na stole paklíč. Oba předměty seberte. Při východu z místnosti se přehraje další videosekvence. Až rádio ztichne, jděte po schodech dolů, dokud se neobjeví Nemesis. Utíkejte dveřmi pryč. Jakoukoliv cestou se dostaňte ven a pak skrz bránu.

3. Návrat do ulic

Běžte po ulici kolem ohně a otevřete paklíčem bránu. Utíkejte dál a prohledejte tělo, které leží na druhém rohu. Najdete nějakou munici. Mercenary´s Diary (vojákův deník). Vejděte do dveří na konci pasáže a zajděte doprava. Stříkačku kterou uvidíte, budete později potřebovat. Utíkejte pasáží, sbírejte potřebné rostliny a pak projděte bránou. Projděte kolem tří psů a prohledejte tělo na druhém konci. Dva psi na vás čekají, na parkovišti za dalšími dveřmi. Zlikvidujte je a z auta na proti vám seberte jiskřící Power Cable. Zahněte do (SAVE) místnosti po pravici. Seberte munici a vypadněte druhými dveřmi. Vyhněte se psům na ulici a vejděte do dalších dveří. Zde najdete Downtown Map (mapa centra). Pak běžte rovně, uvidíte mrtvolu a poprvé se setkáte s Drain Deimos. Zabijte je několika výstřely z brokovnice, nebo je zastřelte sedmi až osmi kulkami z ručnice. Prohledejte mrtvolu a najděte výtah, který nemá baterii a tak je vám k ničemu. Vydejte se k severnímu východu, k němuž vede několik schodů a pak jděte na ulici.

4. Carlos

Tady vás čeká setkání s tajemným mužem, který se jmenuje Carlos. Můžete se s ním setkat buď v kanceláři novin a nebo v restauraci.

Rozhodnutí 1 – restaurace

Cesta napravo vede k restauraci. Poohlédněte se po nějakých dobrotách a pak se vydejte dolů do kuchyně levou uličkou. Nalevo uvidíte vchod do podzemního tunelu. Na malou skříňku použijte paklíč a získáte tak Fire Hook, který pak použijte na vchod do suterénu. Objeví se Carlos a rychle po něm i Nemesis. Tady máte dvě možnosti. Za prvé: utéct do suterénu nebo za druhé: schovat se v kuchyni (schováte-li se v kuchyni, spustí se další sekvence). Která Jill a Carlosovi umožní utéct s několika dobrotami, které ukradnou Nemesis. Pokud se vydáte do suterénu. Roztrhne se pumpa na vodu a místnost se zaplaví. Můžete utéct za prvé dírou ve zdi nebo za druhé vyšplhat nahoru po žebříku. Když utečete dírou, zeptá se vás Carlos, jestli se nechcete přidat ke skupině jeho vojáků a pak uteče. Pokud vylezete zpátky nahoru po žebříku, budete muset bojovat s Nemesis. Dejte však pozor, aby nezabil Carlose, protože by jinak hra skončila. Pokud se vám nebude dařit, utečte z restaurace ven. Pokud Nemesis nezabijete, vyběhne z hospody za vámi, utečte na západ. Vejděte do (SAVE) místnosti po pravé ruce a seberte rezavou kliku. Pokračujte do dalších dveří, které jsou na západě. A podívejte se na zakódovanou bránu blokující vstup do radnice. K otevření potřebujete dva barevné drahokamy. Modrý už máte, takže je jen potřeba získat zelený. Jděte na sever do Tiskové kanceláře a vejděte do prvních dveří. Přisuňte si štafle a stiskněte tlačítko. Potom si vezměte z telefonu fotografii a zatáhněte za spínač vedle uzávěru. Jděte po schodech do prvního patra. Projděte kolem prvních dveří a vejděte do kanceláře nalevo. Na hromadě knih na stole uvidíte zelený drahokam, který potřebujete. Samozřejmě seberte všechny ostatní předměty. A vraťte se ke zakódované bráně, kde vložte drahokami do slotu a cesta je volná.

Rozhodnutí 2 – kancelář novin

Postupujte podle předchozího návodu, jako byste šli pro zelený drahokam, ten sice nenajdete, ale setkáte se s Carlosem a Nemesis. Opět máte dvě možnosti. Za prvé vyskočit z okna nebo za druhé se ukrýt v pozadí. Pokud vyskočíte z okne, přistanete na smetišti plném popela. Popovídejte si s Carlosem a až se objeví Nemesis, utíkejte zpátky do (SAVE) místnosti. Pusťte se na sever dozadu do restaurace a použijte paklíč na malou skříňku v níž najdete páčidlo. Použijte ho na vchod do suterénu a sejděte po žebříku, zabijte zombie a prohledejte mrtvolu v hrobu, která má zelený drahokam. Pak vyjděte po žebříku nahoru nebo se můžete ukrýt za zdí a čekat až Nemesis vypadne. Seberte předmět, který jí spadne a sejděte zpátky po schodech, abyste hodili oba drahokamy do zakódované brány.

5. Lanovka

Projděte drahokamovými dveřmi, utíkejte rovně a na první křižovatce zahněte doleva. Jděte pořád dál a po cestě zabíjejte všechny zombie, které potkáte. Na konci projděte bránou, další cestou a nakonec projděte dveřmi. Prohledejte mrtvoly a seberte jim poklady, které u nich najdete. Pokračujte dál, po cestě potkáte zombie, které vám stojí v cestě, a všechny je zlikvidujte. Přeskočte palety. Jděte dál až najdete ovládací panel k druhým dveřím. Použijte na něj Power Cabel. Nyní musíte najít Fuse (pojistku) a Mixed Oil (smíšený olej). Následuje sekvence s Nicholaiem a Mikhailem a vy získáte řemen. Pomocí řemenu můžete nést deset předmětů místo osmi. Seberte šroubovák ze sedadla nalevo a opusťte lanovku.

6. Hon na předměty

Vraťte se zpátky přes palety, zabočte doleva a projděte dveřmi. Dostaňte se k benzínové pumpě a ujistěte se, že máte s sebou zrezlou kliku a šroubovák. Tu použijte na díru vezdi, která praskne. Použijte šroubovák a otevře se uzávěr. Dveřmi přijde buď Nicholai, který vejde rovnou do dílny nebo vejde Carlos a budete si chvíli povídat o zombiích. Seberte dobroty, které jsou za pultem a podívejte se na hlavolam na konci. Zmačkněte čtyři tlačítka, tak aby svítilo jen světlo nad ozářeným písmenem. Každé písmeno po zmáčknutí změní svou polohu a polohu vedlejších tlačítek z vypnuto na zapnuto a naopak. Když jsou například A,B a D zapnutá a C vypnuto, pak po zmáčknutí C budou A a C zapnuta. B a D vypnuta. Pomocí této metody hlavolam lehce vyřešíte. Seberte motorový olej. Když se budete snažit odejít, ozve se malá rána. Pokud se předtím objevil Nicholai, bude nyní mrtví. V druhém případě najdete venku na ulici Carlose, jak sedí a vypadá zničeně. Opusťte oblast a sekvence skončí.

Hledání pojistky

Až opět převezmete nad Jil kontrolu, odejděte bránou a jděte do oblasti, která má tvar Y. Kde se vydejte spodní cestou. Postřílejte zombie a projděte dveřmi, kterými zombie předtím přišly. Zmáčkněte tlačítko ve předu na soše, seberte bronzovou knihu a vraťte se na stesku. Zahněte doleva a projděte drahokamovými dveřmi okolo (SAVE) místnosti na křižovatce, až dojdete k elektrizované vodě. Vložte Bronzovou knihu do díry ve zdi a vezměte si Bronzový kompas. Sesbírejte rostliny, vraťte se k soše a použijte kompas. Vezměte baterii a vraťte se k soše a použijte kompas. Vezměte baterii a vraťte se na místo, kde jste viděli výtah bez ní. Tady si dejte pozor na Drain Deimos. Strčte baterii do zásuvky, vlezte na výtah a jeďte dolů. Čekají tu na vás Zombie, zabijte je. Projděte dveřmi napravo. V této místnosti najdete byliny. Po jejich sebrání jděte do další místnosti, kde se všimnete čtyř věcí. Ovládacího panelu, dvou uzávěrů (k jejichž otevření je třeba různý proud) a regulátor napětí. Zmáčkněte červené tlačítko, aby se ovládání proudu přepnulo na manuální, přejděte k regulátoru a vyřešte hlavolam.

Musíte napětí zvýšit nebo snížit tak, aby se u prvních dveří pohybovalo mezi 15-25 a u druhých 115-1125. (U prvních dveří je to červená, červená, červená, modrá =25V a u druhých: modrá, modrá, červená, červená = 125V.)

Seberte pojistku. Do místnosti vniknou zombíci a vy se jim vyhněte. Teď budete mít zase dvě možnosti. Po útěku únikovým východem zůstává Jill obklopena zombíky, ale Nemesis vám zachrání hlavu, když se uvolní pomocí svého raketometu. Utíkejte zpátky dovnitř, za dalšími dveřmi v místnosti najděte zbraň a utečte hlavním východem.

Druhou variantou je poslat Jill k regulátoru napětí a vyšroubovat ho na maximum. Zombiové utrpí elektrický šok, který je ochromí. Potom vezměte z vedlejší místnosti druhou zbraň a odejděte hlavním východem. S motorovým olejem, šroubovákem a pojistkou v inventáři se vraťte na místo, kde jste viděl požární stříkačku, použijte šroubovák. Vezměte stříkačku, vraťte se k požárnímu hydrantu vedle ohně u (SAVE) místnosti a použijte stříkačku na světlo blikající na zdi. Vydejte se novou stezkou a pokračujte skrz dveře. Seberte byliny, projděte do další místnosti a pomocí kliky zlikvidujte dva nepřátele. V další místnosti se spustí jedna ze dvou sekvencí, kde buď Nicholas bude střílet, nebo Carlos zabije jednoho ze svých kumpánů, který se má brzy stát zombií. Po skončení sekvence se pokuste získat dálkové ovládání. Zapamatujte si název, který se objeví na obrazovce, a vepište ho do počítače jako heslo, aby se vám otevřeli zadní dveře. Vezměte přísadu do oleje a všechny další potřebnost a pokuste se odejít. Střelte do parovodu po straně, abyste zapudili zombie. Odejděte z místnosti. Smíchejte motorový olej s přísadou a vydejte se zpátky k lanovce.

Nejtěžší část návratu k lanovce přijde tehdy, když se poprvé střetnete s Grave Diggerem. Musíte zapnout oba vypínače, pak spustit žebřík a utéct. Pokud bude Digger vypínač blokovat, musíte utíkat na druhý konec místnosti, aby vás pronásledoval. Pak utíkejte zpátky a zapněte vypínač. Když vyšplháte na žebřík, octnete se zpátky u lanovky. Pokračování příští měsíc.

7. Opět v lanovce

V zadní části lanovky použijte Mixed Oil a Fuse na ovládací panel a vychutnejte si sekvenci, kde se objeví Carlos. Potom se zásobte rostlinami, protože za rohem na vás čeká Nemesis.

Bojujte s ním v předcházejícím vagóně a vyhýbejte se mu tak dlouho, dokud nevrazí do střechy. Pak se do toho vloží Mikhail. Osvobodí se z vlaku, který se neovladatelné řítí krajinou, pomocí granátu a vy budete mít dvě možnosti. Buď zatáhnout za brzdu nebo vyskočit z okna.

Možnost 1 – zatáhnutí záchranné brzdy

Zatáhnutí za záchranou brzdu způsobí kolizi s několika auty. (Nakonec skončíte na dvoře Clock Toweru.) Sesbírejte zelené a modré byliny, a protože je hlavní vchod zamčený, použijte západní dveře. Před vámi se objeví místnost s klavírem. – vydejte se dveřmi nalevo a pak do kaple. Sbalte všechen střelný prach a nezapomeňte sebrat klíč Clock T.

Vraťte se do místnosti s pianem a klíčem (Clock T) si odemkněte severní východ. Po zhlídnutí sekvence posbírejte munici a přes dvoje dveře se vraťte do hlavního sálu. Mrtvému vojákovi seberte minomet a rozpis instrukcí a ze stolu si vezměte mapu ke Clock Toweru. Poslechněte si celý repertoár obou hudebních automatů a východním dveřmi se vydejte do knihovny. Zelené dveře jsou zamčené, takže odejděte těmi druhými. Pokračujte dál do ložnice, seberte klíč Clock T a vraťte se do hlavního sálu.

Možnost 2 – skok z okna

Vyskočte z okna a celá scéna potemní. Až se probudíte, seberte potřebné věci a hru si uložte. Nechejte si však trochu volného místa v inventáři. Přejděte do ložnice a seberte ze sejfu klíč Clock T. Druhými dveřmi se vraťte do SAVE) místnosti, kde vrazíte do Carlose. Poohlédněte se v místnosti po nějakých užitečných věcech. Zelené dveře jsou zamčené, a tak se vydejte dál těmi druhými, za kterými najdete hlavní sál Clock Tower. Ze stolu si vezmete mapu Clock Toweru, mrtvole seberte Mine Thower a poslechněte si dva hudební automaty u schodů.

Na dvoře si nasbírejte zásobu bylin a prohlédněte si ciferník. Vaším dalším úkolem bude zaonačit to tak, aby bylo dvanáct. Vraťte se do hlavního sálu, projděte dveřmi na západě a obývacím pokojem a dostanete se do místnosti s klavírem. Vyjděte odsud jižním východem a pokračujte do kaple. Přistupte k oltáři, vezměte si klíč Clock T. Ladder a jděte zpátky do hlavního sálu.

8. Hlavní sál

Ať už jste zvolili jakoukoliv variantu, měli byste teď mít dva klíče Clock T. Vyjděte po hlavním schodišti v sále a vydejte se vzdálenými dveřmi. Octnete se na balkoně. Prohlédněte si zelenou destičku a použijte klíč Clock T, což způsobí, že se spustí žebřík. Vyšplhejte po něm nahoru, vstupte do místnosti a zapněte hudební automat. Velmi pozorně si poslechněte melodii. Všimněte si jak je rozdělena do šesti částí. Každé zapnutí posune tóninu té které části výš nebo níž. Přehrajte si tedy všechny v obou polohách a zjistěte, která odpovídá počáteční melodii. řešení se pokaždé mění, takže hudbu musíte poslouchat pozorně.

Nalezněte klíč Chronos, zkombinujte ho s klíčem Clock T a získáte nový klíč Chronos, který slouží k uctívání boha času. Je to klíč od zelených dveří (Green Door). Spusťte se tedy po žebříku dolů a vejděte dveřmi.

9. Hodiny

Čeká vás další rozhodování. S použitím ochranných brýlí proti světlu může Jill monstrum dostat. Projděte dveřmi a potom se vydejte Zelenými dveřmi do knihovny. Nemesis můžete také usmažit Power Cordem a poté vejít do Zelených dveří. Nemesis, ze kterého se kouří, vás ale bude následovat, takže na Zelené dveře použijte klíč Chronos a vstupte.

Vaším úkolem v této místnosti je zajistit, aby hodiny uprostřed odbyly dvanáct. Každá z koulí, které uvidíte, má určitou hodnotu – Crystal (jedna hodina), Obsidian (dvě hodiny), Amber (tři hodiny), a každé ze tří hodin na tyto hodnoty reagují jinak – hodiny nalevo hodnotu odečítají, hodiny uprostřed ji přidávají a ty napravo hodnotu zdvojnásobují. Výchozí čas na středních hodinách je pokaždé jiný, takže není žádné univerzální řešení. Ukážeme vám příklad: počáteční čas je 5 hodin. Položte Crystal na levé hodiny, takže by se čas snížil na čtyři, Obsidian na prostřední hodiny, takže bychom dostali šest a na konec Amber na pravé hodiny, čímž by se čas znásobil na dvanáct.

Zkombinujte Gold Gear se Silver Gear, abyste získali Chronos Gear, a pak vyšplhejte po žebříku v hodinové věži. Použijte Chronos Gear na mechanismus hodina a hodiny začnou odbíjet. Objeví se Nemesis, sestřelí záchrannou helikoptéru a nakazí Jill virem.

Příšera na vás teď může útočit z dálky pomocí svého chapadla, takže do ní vypalte celou zásobu granátů, dokud se v plamenech neodpotácí. Po skončení sekvence se přepnete na Carlose a vaším úkolem bude najít vakcínu pro Jill.

10. Nemocnice

Vydejte se do místnosti s trojími hodinami, odsuňte veliký zvon. Objevíte nové dveře. Projděte jimi, zbijte zombie , zahněte doleva a vydejte se do nemocnice. Po několika krocích narazíte na tělo, které prohledejte. Zabijte Huntery, posbírejte rostliny a dveřmi napravo pojděte do (SAVE) místnosti, kde projděte dalšími dveřmi dál. V místnosti seberte munici, rostliny, mapu nemocnice a kazeťák.

Poté jděte k blýskajícímu světlu, zmáčkněte ho a použijte kazeťák. To způsobí, že se otevřou dveře výtahu. Vejděte a sjeďte výtahem dolů do B3.

B3

Prohněte tunelem a dveřmi na jeho konci. Octnete se v překvapivé situaci. Vychutnejte si sekvenci a po jejím skončení seberte ze skříňky náboje. Potom projděte dalšími dveřmi, vezměte si Medium Base a utíkejte dál. Zapněte vypínač u červeného světla, což zapříčiní vyčerpání vody z tanků. Rychle použijte Medium Base na stroj vedle a vyřešte hlavolam.

Úkolem je manipulovat se dvěma světelnými sloupy tak, aby se ve stejné úrovni spojily. Tři horní páky zdvihají pravý sloup, dvě spodní zdvihají levý. Přesuňte první a třetí páku do horní polohy, pak druhou páku do spodní a vezměte si nově vytvořenou Vaccine Medium (vakcínu) a odejděte. Pozor vysvobodí se Frog Hunters. Udělejte si prostor, otočte se a oba je zastřelte. Po jejich eliminaci jděte do výtahu a vyjeďte do 4F.

4F

Jděte do zadní místnosti, vezměte si klíč Sickroom a Photo D, vyjděte ven a vydejte ven a vzdejte se do pasáže, kterou jste předtím minuli. Uvidíte dvoje dveře. Vejděte do prvních a dobře se podívejte, kde stojí kovová skříň se čtyřmi šuplíky. Cestou zpátky prohledejte mrtvého doktora, který leží u dveří, zapamatujte si číselný kód, který má u sebe, a dotlačte kovovou skříň se zásuvkami do další místnosti, a to do opačného rohu, než v jakém stála původně. Pokud to zvládnete správně, opadá z ní barva a ukáže se sejf. Napište kód, který jste našli u doktora, a vezměte si vakcínu. Zkombinujte tuto modrou vakcínu s červenou a získáte lék, který potřebujete. Teď už zbývá jen vrátit se k Jill.

11. Park

Uložte si hru a zredukujte inventář tak, abyste měli zámek a několik volných míst. Jděte zpátky kolem velkého zvonu a ven na dvůr, kterým jste procházeli cestou do nemocnice. Celou cestu vás bude pronásledovat Nemesis, takže rychle utíkejte. Projděte dveřmi, seberte náboje a klíč Park. Teď je hlavním )kolem dostat se do Dead Factory. Vyjděte tedy z místnosti se sejfem a vydejte se doleva a nahoru po schodech. Použijte klíč Park a projděte do hlavního parku. Vydejte se levou cestičkou a dolů po schodech na molo, kde projděte bránou na konci. Pokračujte dál a sestřelte červený barel, který zabije Huntera. Mrtvole seberte klíč Park a psaný rozkaz pro dozorce. Poté se vzdejte zpátky do hlavního parku a projděte dveřmi napravo. Přejděte přes prkno a přečtěte si plakát patřící k dalšímu hlavolamu.

Důležitý je kód na zadní zdi. (Nad dvěma bílými kolečky dvě černá.) Zapamatujte si ho a vraťte se k ovládacímu panelu, kde ho použijete. Na zadání správného kódu máte jen šest pohybů:

  • 1. pohyb – Černé kolečko nahoru
  • 2. pohyb – Bílé kolečko dolů
  • 3. pohyb – Černé kolečko nahoru
  • 4. pohyb – Bílé kolečko dolů
  • 5. pohyb – Černé kolečko křížem
  • 6. pohyb – Černé kolečko křížem

Teď zmáčkněte políčku Start a voda se vypustí. Vydejte se odkrytým tunelem a proběhněte vodou. Vyskočte na římsu nalevo a po žebříku vyšplhejte na hřbitov. Vydejte se spodní stezkou, odemkněte si klíčem Park a projděte dveřmi. Nalezněte železnou trubku (Iron Pipe) a vraťte se do (SAVE) místnosti, kde si uspořádejte inventář. Zahoďte zámek, ujistěte se, že máte zapalovač, a zapalte s ním oheň. Teď železnou tyčí rozbijte cihly a najdete skrytou místnost s klíčem Park a zprávu dozorce. Vydejte se na odchod a octnete se v další sekvenci. Vraťte se na hřbitov, kde budete muset bojovat s hrobníkem. Uložte si hru, zásobujte se zdravím a snažte se nalákat příšeru do vody, kde se uvaří. Až zemře, spustí se kovová mříž a ukáže se východ. Vejděte, seskočte z římsy a vydejte se doleva a nahoru po žebříku. Vraťte se do hlavního parku a vydejte se cestou přes molo až k zamčené bráně. Odemkněte ji klíčem Park a vyjděte po schodech nahoru, kde se znovu setkáte s Nemesis.

12. Dead factory

Tady máte hned od začátku dvě možnosti a vaše volba rozhodne, k jakému závěru dospějete. Buď můžete Nemesis shodit z mostu a utíkejte k zadím dveřím napravo, kde vás čeká sekvence, nebo můžete skočit z mostu do stoky. Pokud skočíte, vysoukejte se zpátky na římsu, do místnosti se sejfem a pak přímo do laboratoře na testování vody, popsané níže. Seberte všechno potřebné, nezapomeňte na klíč Facility a připravte si co nejničivější munici. Když pozorně prohlédnete klíč, zjistíte, že je to víc než jen kousek kovu. Odejděte dveřmi, které vedou do parní komory. K vyřešení tohoto úkolu, musíte stisknout vypínače páry v určitém pořadí tak, abyste se dostali k ovládacímu panelu. Představte si, že jsou tři vypínače v pravém průchodu označeny A, B a C a ty dva v levém průchodu D a F. Zmáčkněte je v tomto pořadí: A, B, C, A D, E, A, B a na konec C.

Vraťte se do (SAVE) místnosti, z druhé strany použijte klíč Facility na protější dveře a ze zdi si vezměte si systémový disk a výtahem se svezte do prvního patra.

První patro

Jakmile vyjdete z výtahu napadnou vás Drain Deims, takže si před vystoupením připravte bouchačku. Utíkejte dolů po schodech, seberte munici a vstupte dveřmi do stok. Vydejte se kanálem a projděte dveřmi na jeho konci. Uložte si hru, Prohlédněte modrá světla, abyste získali Water Sample, vyjděte ven a vydejte se dolů po schodech. Vložte Water Sample do vzadu stojícího stroje a odkryje se před vámi nelehký hlavolam.

Teď musíte udělat to, že seřadíte tři tabulky A, B a C tak, když je dáte dohromady, odpovídaly vzorové tabulce. Pokaždé je to jiné a můžeme vám poradit jen tolik, že tabulka B má největší štěrbinu, takže je dobré s ní začít. Až se vám to podaří rozluštit, použijte na stroj po vaší pravé ruce klíč Facility. Zajistíte si tak možnost později získat raketomet. Vraťte se zpátky do předchozího patra a zjistíte, že dříve zamčené dveře jsou nyní otevřené. Projděte jimi a čeká vás sekvence.

Jděte dál, do stroje vložte systémový disk a opět na vás zaútočí Nemesis. Hodně mu ublížíte, když budete střílet do parních trubek na stěně. Až bude mrtvý, uvidíte něčí ztracenou Pass kartu, kterou seberte a použijte na čtečku karet. Potom se vydejte zpátky do místnosti s párou a použijte Pass kartu na výtah. Pomocí klíče Facility odemkněte kabinet vzadu a seberte raketomet. Jděte k místu, jímž jste vstoupili do továrny, a u vchodu použijte kartu. Projděte dveřmi a vychutnejte si další sekvenci.

Slezte po žebříku a spustíte poplach, takže máte jen několik minut, než tady vybouchne raketa. Zásobte se zdravím a zbraněmi, které budete potřebovat pro závěrečnou bitvu a projděte dveřmi na konci, za kterými najdete obrovské tělo a tři balíky baterií. Zasuňte první baterii a objeví se Nemesis, ještě větší a hnusnější než obvykle. Teď zasuňte druhou a třetí baterii, čímž aktivujete dělo. Nabití na dvě rány trvá asi 15 sekund, takže tento čas využijte k tomu, abyste Nemesis nalákali do dráhy střel. Zopakujte to asi třikrát nebo čtyřikrát a po celou dobu střílejte na Nemesis také z vlastních zbraní. Až bude mrtvý, pokuste se odejít otevřenými dveřmi, které se nyní otevřeli. Ale Nemesis se opět probudí k životu. Buď ho zastřelte a nebo odejděte, záleží na vás.