Jdi na obsah Jdi na menu
 


Worm´s 3D

11. 4. 2007

A. Návod

Mise jsou napsány českými i anglickými názvy (mám CZ i EN verzi). Jsou však seřazené podle české verze. Je tedy možné, že pořadí vaší mise není shodné stímto pořadím.

D- 1) Day (Den D)

Útočte na nepřítele - má však lepší pozici. Po několika kolech spadne utilita s Jet packem. Vemte ji, vyleťte nahoru a zlikvidujte protivníky.

2) Crate Britain (Bednová Británie)

Zlikvidujte nepřátelský tým, vezměte Jet pack a vytleťte na ostrov s krabicí, kterou seberte.

3) Grave danger (Nebezpečí ze záhrobí)

Vezměte co nejvíc granátů a hoďte je na tyto hroby vlevo : 1. ; 3. a vpravo 3. ; 4. pak seberte z hrobů lékarničky. V ostatních hrobech je nebezpečí.

4) A leek in a vegetable patch (Pórek na zahrádce)

Útočte na nepřítele a přitom se snažte postupovat co nejvýš, jinak se utopíte. Po zničení nepřátelského týmu mise končí.

5) Ice,ice,Maybe (led,led,led)

Máte za úkol dostat se k vypínači lednice a zapnout ji. Sbírejte Freeze (zmrazení) a seberte 2x Girder (most).Ten postavte u trubky dole - jeden rovně, pak se schovejte za tyč a druhý šikmo, tak aby vás kryl. Po něm vylezte a dostaňte se k vypínači, na který skočte.

6) When annelids collide (Když se červi potkají)

Je Halloween a mrtví vylezli z hrobů. Pobijte je pomocí zbraní z beden a vašich.

7) Rum Deal (Obchod srumem)

Sesbírejte za pomocí Jet packu 7 krabic ze sudů. Když se dostanete do blízkosti sudu, za pár vteřin vybuchne. Musíte to stihnout za 4 min. K dispozici máte 2 červy.

8) Earn your crust (Vezmi si svoji kůrku)

Pomocí Jet packu seberte 3 lékarničky - žádnou nenechte zničit a zabijte nepřátele.

9) Apple core island (Jablečný ostrov)

Seberte tolik krabic Jet packu kolik budete potřebovat - 1 krabice = 3 body paliva (což mi stačilo), vyleťte za pokladem a seberte krabici vedle truhly.

10) Helter skelter (Skluzavka)

Zničte nepřátele za pomocí zbraní v krabicích. Nedopusťte, aby zabili červa na vrcholu skluzavky. Po nějaké době nepřítel bude moct použít Air strike (letecký útok)

11) Take my cherry (Vezmi si mé třešně)

Lehká mise. Dostaňte se k Low gravity, s ní vyskočte na vrchol a seberte Homing missile (Řízenou střelu). Tou zničte červa.

12) In space no-one can here you clean (Ve vesmíru tě nikdo neuslyší)

Na planetu Zemi útočí nepřátelští červi. Zlikvidujte je. Nezapomeňte na zbraně v bednách a nekonečný Jet pack.

13) Shiver me timbers (Ať mě vezme ďas)

Pozabíjejte nepřátele a seberte Girder (most), který postavte mezi pevninou a lodí kapitána ([ENTER] most zvětší). S kapitánem se dostaňte na pevninu a poté ho dostaňte do nepřátelské lodi.

14) Falling for you (Padám pro tebe)

Nepřátelé sestřelili vaše letadlo, které za 10 vteřin vybuchne. Seskočte padákem na letadlo s krabicí. Je v ní padák. Seberte ho opakujte postup. Když se dostanete na loď, vemte bednu s bazukou a zničte nepřátele.

15) Crop circle (Kruhy vobilí)

Dojděte až ke krabici s mostem na druhé straně. Postavte most tak, abyste se vylezli až na létající talíř. Tam zničte červy dynamitem.

Berte zbraně a lékarny a střílejte na UFO zdola. Střílejte vždy mezi 2 černé čáry na spodku talíře. Až červ spadne, doražte ho dynamitem.


16) Tree village trouble (Potíže ve stromové vesnici)

Nemáte nic, kromě padáku. Sbírejte tedy zbraně v bednách a jimi zničte nepřátelský tým.

17) Movie mayhem (Filmové šílenství)

Zlikvidujte filmaře než oni zničí vás. Zbraní máte dost, ale ne všechny jsou přístupné hned v 1. kole. Na některé si budete muset chvíli počkat.

18) Worms and a beanstalk (Červ a kouzelná fazole)

Na 3 tahy musíte 3 červy dopravit padákem do člunu a posbírat přitom 15 cílů.

19) School in for summer (Letní škola)

Vandalové se pokouší zničit školu (hurá !). Vy jim v tom však musíte zabránit. Prostě zabijte velitele gangu a gangstery.

20) High stakes (Vysoké sázky)

Van Wormsing má baseballovou pálku, kterou musí zabít Drakuworma (nesmíte ho odpálit do vody). Cestou k Drakuwormovi budou oživovat nemrtví. Pokud je zabijete, znovu oživnou. Teprve po zabití Drakuworma opravdu zemřou. Musíte tedy zničit Drakuworma a poté všechny nemrtvé.

21) A quick fix (Rychlá oprava)

Pozabíjejte všechny červy a poté seberte z krabic co nejvíce min. Poté se mrkněte do knížky na plánek (pořádně se podívejte, kde je sklo monitoru, není také na škodu si ho obkreslit na papír). Vydejte se do zadní části monitoru a pokládejte miny podle plánu. Pak skočte na tlačítko za monitorem. Pokud jste položili miny správně, monitor se opraví. Pokud špatně, zkuste to znova.

22) All cooped up(Všechno vsobě)

Nepřítel neví, že jste utekli a nebude na vás útočit. Dozví se to když : dostanete se k nepříteli blízko, vezmete bednu, lékárnu, po určité době. Dojděte tedy k poštovní schránce a vyberte ji. Získanými zbraněmi zničte nepřítele.


23) Trial of the damned (Trápení prokletých)

Odpočinková mise. Vemte krabici, postavte most (ENTERem se most zvětší) a přesuňte se na další ostrov. Teď musíte přejít po laně. Pak skočte na levý ostrov (pokud to nejde, zkuste normální skok, ne dvojité salto). Hopsejte na další ostrovy a poté vyskočte na kostru a dojděte dál až k modrému víru, do které skočte.

24) Showdown at the OK coral reef (Zúčtování na korálovém útesu OK)

Musíte získat krabici s betonovým oslem, která je u piráta. Poté zničte všechny protivníky.

25) Plaice Holder (Místo pro platýse)

Další lehká mise. Vezměte z majáku bazuku a zničte červa v kleci. Za majákem vemte Jet pack a doleťte pro bednu s tryskovým batohem v žralokovi. Za další bednou se vydejte k půjčovně loděk. Je v ní 2x Girder (mě stačil jeden) - zmáčkněte BACKSPACE a schováte most do panelu zbraní. Postavte trámy (mosty) kolem majáku a vylezte nahoru pro Padák. Na ostrově za 10 vteřin vypukne zemětřesení. Utečte s pomocí Padáku k ceduli, k lodi nebo jinde. Poté seberte jakoukoli krabici.

26) Hook, line and skimmer (Háček,vlasec a podběrák)

Musíte zlikvidovat 4 piráty. Bohužel jste na špatném místě, nemáte zbraně a ještě ten vítr. Naštěstí se stačí jen trefit do ostrova a sud se střelným prachem udělá své. Seberte zbraně (v krabicích je vždy bazuka) a snažte se využít větru a trefit se do nepřátel či ostrova.

27) Nobody rides for free(Nikdo nejezdí zadarmo)

Lehká mise, i když tak nevypadá. Seberte 3 miny a každou minu dejte do budky u červa. Červ, kterému zaplatíte, vás nechá na pokoji. Pokud se postavíte hodně blízko k nějakému červovi, je velká šance, že nepřítel po vás nebude střílet - trefil by i vlastního červa.

28) Hold until relieved (Ještě vydrž)

Terčem jsou označeny 4 nepřátelské pozice. Musíte z nich vyhnat červy a sami je obsadit. Po obsazení na nich musíte zůstat 5 kol, než dorazí posily. Jestli zabijí víc než 2 vaše červy, mise končí.

29) To boldly go(A odvážně se pouští tam…)

Musíte získat tu bednu nahoře v raketě. Dávejte si však při šplhání pozor na vodu. Neustále stoupá rychleji a rychleji.

30) Beautiful balloon (Nádherný balón)

Zlikvidujte nepřítele. Stačí, aby střela zasáhla letadlo a ono vybuchne. Jenže vane dost velký vítr (9). Nemáte dostatek paliva a klesáte do vody. Palivo najdete v bednách na 2 balónech na stranách.

31) A good nights sleep (Přání na dobrou noc)

Musíte pomocí ovcí uspat plukovníka. Postupně sbírejte bedny s ovcemi a 3x za sebou pusťte ovci tak, aby 4x přeskočila překážky.

32) Beefcake breakfast brawl (Souboj svalů)

Musíte zničit nepřítele. Je dobré, když ho budete shazovat do vody. Po vypršení času se totiž zvedne voda a červi na podlaze se utopí.

33) Costa del danger (Pláž smrti)

Musíte z pláže odstranit 15 min. Zničíte je tak, že vybuchnou, nebo je odpálíte baseballovou pálkou. Máte na to 8 minut. Na budovy se dostanete po rourách na zadních stěnách a pak přecházíte po provazech.

34) Ragnarok and roll (Ragnarok and roll)

Musíte sám a beze zbraní zničit poměrně početného nepřítele. Zbraně naleznete v bednách, roztroušených po celé mapě.

35) Alien juice suckers (Vetřelci)

Zničte nepřítele z vesmíru, který odčerpává elektřinu - dobré je vzít teleport a přemístit se k hangáru kde je : volba červů, Jet pack, super ovce, banánová bomba.

Máte splněné všechny mise na zlato a přece jste nedohráli hru na 100% ?? Musíte pro to splnit tyto úkoly :

1) Horor, Horror theme

V misi Grave Danger (Nebezpečí ze záhrobí) musíte granátem zničit hrobeček za kostelem (na hrobu je bedna).

2) Megamine a mapa Nobody rides for free (Nikdo nejezdí zadarmo)

Misi Nobody rides for free (Nikdo nejezdí zadarmo) musíte splnit bez jediného zranění nepřátelských červů (a pravděpodobně i vašeho).

3) mapa Atlantis training facility (Výcvikové středisko Atlantis)

Než nastoupíte do letadla, jděte kněmu a otočte se. V podzemí je chodba a na jejím konci je poklad.

4) Madchester

V misi School in for summer (Letní škola) hoďte do každého koše 1 granát (můžete i zespoda).

5) Francouzský milovník
V misi A quick fix (Rychlá oprava) na klávesnici skákejte na písmena a nacvakejte TEAM17. Nahoře se budou objevovat písmenka, která jste nacvakali.

6) That angular chap (Ta hranatá holka)

V misi Showdown at the OK coral reef (Zúčtování na korálovém útesu OK) musíte sebrat tu krabici na střeše.

Otázka :
Dohrál(a) jsem hru na 100% a přece nemám ve hře megaminu, betonového osla atd.
Odpověď : Na EN verzi musíte mít Service Patch 2. Na CZ verzi Service Patch 1 i Service Patch 2.

B. Užitečné klávesové zkratky

[CTRL]+[E] - pokud navádíte třeba Air strike, tahle zkratka umožní posouvat mapu myší při pohledu shora.
[ENTER] - normální skok
2x [ENTER] - dvojité salto dozadu
2x [ENTER]+šipka vpřed - dvojité salto dopředu
držení [ENTER] - skok nahoru a ne dopředu

Více klávesových zkratek naleznete v manuálu.

C. Zbraně

Zbraně získatelné pouze z beden :

Lottery strike, Concreted Donkey, Megamine,Redbull, Doctor´s strike, Low gravity, Fast walk, Double Damane, Double time, Crate spy, Crate shower

Sticky bombu získáte v schématu sticky wars (lepkavé války).

Jak získat tyto zbraně :

Banana Bomb - dokonči Parachute Challenge 3 na zlato
Bridge Kit - v Beefcake Breakfast seber krabici pod střechou na trámu
Earthquake Weapon - dokonči Jetpack Challenge 3 na zlato
Mad Cows - dokonči Shotgun Challenge 3 na zlato
Nuclear Bomb - dokonči Deadmatch Challenge 10
Super Sheep - dokonči Super Sheep Challenge 3 na zlato

D. Řádky plné otazníků :

Proč to ? Protože ve Worms je spousta záhad (jak získám minigun, niagru atd.).

Věc : mise HP(hide), OSS, TC(Crocketer)
Proč tu je : Ve Worms 3D\Data\Frontend\Levels jsou jejich obrázky. Ve hře však nejsou.
Vysvětlení : Podívejte se ve hře do wormpedie (červopedie). Najděte text The lost missions (ztracené mise) a přečtěte si ho. Dozvíte se že, některé mise byly ze hry vyjmuty a byl zde ponechán jejich screenshot.

Věc: Niagra
Proč tu je : Ve Worms 3D \Data\Frontend\Wormapedia je její obrázek.
Vysvětlení : Našel jsem text na domovských stránkách hry : některé zbraně jako niagra a minugun musely být nahrazeny jinými z důvodu špatné kamery. Niagra byla nahrazena Redbullem.

Věc : Minigun
Proč tu je : Ve Worms 3D\Data\Audio\sfx je zvuk minigunu.
Vysvětlení : Našel jsem text na domovských stránkách hry : některé zbraně jako niagra a minugun musely být nahrazeny jinými z důvodu špatné kamery. Minugun tedy byl nahrazen Uzi.

Věc : Shrines
Proč tu je : Ve Worms 3D\Data\Frontend\Wormapedia je její obrázek.
Vysvětlení : Na netu jsem našel textík ke Shrines : Ve světě worms není známa síla Shrines.

Věc : Buffalo of lies
Proč tu je : Ve Worms 3D\Data\Frontend\Wormapedia je jeho obrázek.
Popis : Něco jako sheep (ovce), akorát nevybuchne při prvním nárazu a běží dál.
Vysvětlení : Byl odebrán z důvodu červího náboženství a změnám mapy (viz. níže).

Věc : Kamikaze
Proč tu je : Ve \Worms 3D\Data\Audio\Speech\Classic je hlas červa říkajícího Kamikaze.
Vysvětlení : Odebrán kvůli rozpadu červího náboženství a změnám mapy (viz. níže).

E. Červí náboženství :

Darkside (temná strana) : Schovává se pod zemí, v úkrytech a tunelech. Používá boj na blízko. Jejich bůh je Buffalo of lies.

Lightside (světlá strana) : Útočí z dálky. Nepřátelé temné strany. Neschovávají se. Jejich bůh je Betonový osel (Concreted Donkey).

Zánik červího náboženství : Ve Worms 3D náboženství zaniká. Temná strana se nemá kde schovávat. V mapě je totiž zem a hned poté voda. V ostatních Worms to byla hluboká vrstva země a poté voda. Darksides používaly Buffalo of lies a Kamikaze k hloubení velkých tunelů. Do těch vlezli a zabarikádovali je mosty. Lightside používaly Betonového osla k ničení nepřátelských tunelů a červů v tunelech. Ve Worms 3D se nedají stavět velké tunely a není třeba Kamikaze a Buffalo of lies. Proto byly tyto zbraně odebrány.