Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Matrix:Path of Neo - recence a video

11. 8. 2007

 

The Matrix:Path of Neo


Hra The Matrix:Path of Neo, jak již z názvu vidíme, navazuje na úspěšnou filmovou scifi trilogii. Po nepříliš zdařeném předchozím herním pokusu se objevila právě „Neova cesta“.
Hra popisuje dění všech tří filmů a obsahuje opravdu hodně původním filmových animací, které jsou šikovně sestříhány a smíchány, pro navození děje hry.

Samotný děj hry The Matrix:Path of Neo umožní hráči zahrát si nejznámější pasáže trilogie přímo v kůži Nea, přičemž pro účely hry byly přidány nové pasáže, které děj trilogie ještě rozvětvují.

Jediným problémem zůstává poněkud zastaralý grafický engine. Hra vyšla před několika lety a v dnešní konkurenci by po grafické stránce neobstála. To, co dělá hru i dnes tak dobrou je ale atmosféra a způsob, jakým je svět Matrixu zpracován. Téměř vše lze během hraní rozbít – nekončíme u stolů a židlí, rozkopnout lze sloupy a díry uděláte i do zdí (použitý je vynikající fyzikální engine Havok). Asi nejznámější scéna z prvního Matrixu, kdy se pod kulkami roztříští mramorové desky mrakodrapu je dokonalým příkladem.

        
         

Ve hře nebudete ochuzeni o žádnou důležitou scénu z filmu (chybí v podstatě jen bitka na dálnici). Znalci Matrixu pak ocení přidání finálního bosse, pro jehož účely byla vytvořena zcela nová renderovaná filmová sekvence, přímo pod taktovkou bratrů Wachowských.

Co dělá ale hru nejlepší mlátičkou na PC? Již během prvním několika minut hraní si vyzkoušíte, že máte k dispozici několik různých chvatů a comb, a že stejně tak snadno lze používat libovolné sečné i střelné zbraně.
Velkou výhodou je kamera, kterou si během úderů můžete sami natáčet a „kochat se“. To co Neo předvádí – jak po stránce motion capturingu, tak po stránce počtu typů úderů a comb hned tak jinde neuvidíte. Díky používání soustředění „tzv. focus“ zvládá Neo neuvěřitelné kreace.
Postupem hraní se odemykají nová a nová comba – brzy dokážete protivníka vymrštit do vzduchu, v letu do něj střelit zbraní, nebo protivníkem praštit o strop a při pádu k zemi mu obličej vmáčknout do země.
Útočit lze stejně dobře i na větší počet nepřítel najednou, jedno z comb například vezme nepříteli zbraň a použije ji na jiného, zatímco je chudák nepřítel použit jako štít.

Ten kdo nehrál The Matrix:Path of Neo, kdo nepřežil několikanásobný útok agentů Smithů na dětském hřišti (známá scéna z filmu), nebo kdo se nebil s agentem Smithem v závěrečné části ve vzduchu, asi těžko bude moci podle přiložených screenshotů ocenit kvality hry.
Fanoušek Matrixu pak nemá jinou možnou volbu - The Matrix:Path of Neo umožní zahrát si v roli vyvoleného, přičemž díky enginu vychutnáte každý Neův úder.

Když je teď navíc The Matrix:Path of Neo slevněn na pár stovek, řekněte - kdo by odolal?

Moje Hodnocení :  9/10

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ODPOVĚĎ

(Lazy boy, 8. 2. 2008 10:38)

Oba sva problémy jsou nevyhovující grafickou kartou která nepodporuje kodeky hry...

Pls

(Milde, 16. 11. 2007 10:11)

Ahoj všíchni,koupil jsem si The Matrix Path of Neo a mám problém,instalace proběhne v pořádku a při spuštění mi vyskakuje okno s "A required security module can not be activated. This program can not be executed."Můžete mi někdo poradit co s tím?

fps

(thomas anderson, 5. 10. 2007 16:23)

Zaujimalo by ma, ze na akom compe si to hral a v akom rozhrani sa ti pohybovalo fps - pytam sa preto, lebo pri nastaveni 800x600 a detailoch 2 mam 15fps, a ked zmenim rozlisenie na 1024x768+detaily 10, tak mi to ide takisto:( A to mam lepsi comp ako je optimum - athlon64 3000+, 1GB ram, 7600GS. Najhorsie je to pri videach - pri 15fps su v podstate nepozeratelne... Nemenil si nieco v nastaveniach grafiky? Uz fakt neviem, v com by to mohlo byt... So slabsou kartou mi to islo lepsie...